مردم یونان از همه پرسی استقبال می کنند

مردم یونان از همه پرسی استقبال می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز یکشنبه و پس از انتشار خبر تصمیم دولت برای همه پرسی در مورد پیشنهادهای اتحادیۀ اروپا، صدها نفر در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند. تجمع کنندگان

آگهی

روز یکشنبه و پس از انتشار خبر تصمیم دولت برای همه پرسی در مورد پیشنهادهای اتحادیۀ اروپا، صدها نفر در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند. تجمع کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که در آنها از دولت خواسته شده بود از اتحادیۀ اروپا و منطقۀ پولی یورو خارج شود.

با تصویب پارلمان یونان، قرار است این همه پرسی بر سر اصلاحات مورد نظر طلبکاران روز یکشنبه، پنجم ژوییه برگزار شود.

یک شهروند آتن می گوید: «حالا نوبت ماست که به وام دهندگان نه بگوییم. آنها می خواهند همه چیز ما را بگیرند. آنها آزادی و حقوق ما را از ما بگیرند. آنها به دنبال دارایی ها و سرزمین ما هستند. فکر می کنم مردم یونان حالا می خواهند با آنها بجنگند.»

یکی دیگر از تظاهرات کنندگان می گوید: «از زمانی که دولت تصمیم گرفت در چارچوب خواسته های اتحادیۀ اروپا، با وام دهندگان در یک مسیر گام بردارد و مذاکره کند، معلوم بود که هیچ امکانی وجود ندارد برنامه یا توافقی بر اساس خواسته های مردم و با توجه به نیازهای آنها از دل این مذاکرات بیرون بیاید.»

در آخرین روز از این مذاکرات، اتحادیۀ اروپا درخواست یونان را برای تمدید مهلت بازپرداخت وام به طلبکاران رد کرد. وزرای دارایی منطقۀ پولی یورو یونان را متهم می کنند که این مذاکرات را به شکست کشانده است. یونان نیز در مقابل با متهم کردن وام دهندگان به فشار بر این کشور، از برنامه های اتحادیۀ اروپا برای ادامۀ ریاضت اقتصادی سرباز زده است.

یونان باید تا پایان ماه ژوئن، مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از بدهی های خود را به طلبکاران برگرداند اما درخواست این کشور برای تمدید مهلت بازپرداخت این وام و همچنین پرداخت بستۀ مالی از کمک های تعیین شده از سوی اتحادیۀ اروپا و یوروگروپ رد شد.

شکست این مذاکرات که با فراز و فرودهای زیادی همراه بود، احتمال خروج یونان از منطقۀ پولی یورو را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

شعله‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی یونان به منازل مسکونی نزدیک آتن رسید