امکان بازگشت اقتصاد ریاضتی به یونان

امکان بازگشت اقتصاد ریاضتی به یونان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که گفتگوها در بروکسل برای یک کمک دوازده میلیارد یورویی به یونان ادامه دارد، احتمال دارد دولت یونان بار دیگر مجبور به اعمال سیاست های ریاضتی

آگهی

در حالی که گفتگوها در بروکسل برای یک کمک دوازده میلیارد یورویی به یونان ادامه دارد، احتمال دارد دولت یونان بار دیگر مجبور به اعمال سیاست های ریاضتی جدید بشود. اعضای کابینه دولت یونان اطمینان می دهند که سیاست های اقتصادی جدید، سبب تشدید فقر در این کشور نخواهد شد.

گئورگوس کاتروگالوس، وزیر اصلاحات اداری یونان می گوید: «دولت یونان از همان آغاز تلاش کرده به توافقی برسد که یک مصالحه قابل احترام برای حل مساله بدهی ها باشد و بدون گذاشتن بار سنگین دیگری بر دوش فقیران و محتاجان، به حرکت دوباره اقتصاد یونان کمک کند.»

پانایوتیس پتراکیس استاد اقتصاد معتقد است: «پس از پنج سال رکود، به نظر می رسد که بار دیگر یک طرح سیاست اقتصادی داریم که به رکود بیشتر می انجامد. این باعث بی ثباتی سیاسی خواهد شد و مردم یونان را نسبت به یورو، بدبین تر خواهد کرد.»

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «حتی اگر آقای سیپراس بتواند در آخرین فرصت با بستانکاران به توافقی برسد، او همچنان مشکلات زیادی خواهد داشت. به محض اینکه از بروکسل بازگردد، باید با تندروهای چپگرای حزب خود روبرو شود که به طور کلی با هرگونه توافقی که شامل ریاضت اقتصادی بیشتر باشد، مخالفند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟