Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روزنه های امید برای توافق بین یونان و بستانکاران

روزنه های امید برای توافق بین یونان و بستانکاران
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که روزنه های امیدی برای دستیابی به یک توافق در مذاکرات دوشنبه شب در بروکسل بین نمایندگان یونان و بستانکاران این کشور ایجاد شده بازارهای بورس

آگهی

در حالی که روزنه های امیدی برای دستیابی به یک توافق در مذاکرات دوشنبه شب در بروکسل بین نمایندگان یونان و بستانکاران این کشور ایجاد شده بازارهای بورس اروپایی آرامش نسبی خود را حفظ کرده اند. در این بین ارزش سهام در بازار بورس آتن در اواسط کار روز دوشنبه خود بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.

نیک کافکاس، تحلیلگر امور اقتصادی می گوید: «چشم اندازها اندکی روشن شده و احتمال رسیدن به یک توافق حتی توافقی کوچک وجود دارد که می تواند معادل نوعی اعطای مهلت باشد. با توجه به اینکه بازارها روندی نزولی به خود گرفته بودند انتظار می رود که واکنش مثبتی نشان دهند اما گفتن این موضوع که به سمت چه هدفی پیش می رویم بسیار دشوار است.»

وجود تردید طی روزهای گذشته نسبت به سرنوشت یونان موجب آشفتگی شهروندان شده است. مردم یونان با مراجعه به گیشه های بانکها پولهای خود را بیرون می کشند.

در این بین بانک مرکزی اروپا برای مقابله با این روند روز جمعه سقف کمک نقدی اضطراری به بانک های یونانی را افزایش داد. با این کمکها بانکهای یونانی در این شرایط قادر خواهند بود به فعالیتهای خود ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیپراس برای نشست اضطراری گروه یورو آماده می شود

گردشگران در یونان نگران اختلال در فعالیت بانکها در روز دوشنبه هستند

هنگام انتخاب واپسین برای یونان فرا رسید