Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هنگام انتخاب واپسین برای یونان فرا رسید

هنگام انتخاب واپسین برای یونان فرا رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد توسک، رئیس لهستانی شورای اروپا می گوید که وقت انتخاب است و یونان یا باید پیشنهادهای ارائه شده را بپذیرد یا از اتحادیه اروپا خارج شود. او این

آگهی

دونالد توسک، رئیس لهستانی شورای اروپا می گوید که وقت انتخاب است و یونان یا باید پیشنهادهای ارائه شده را بپذیرد یا از اتحادیه اروپا خارج شود. او این سخنان را اندکی پس از حضور الکسی سیپراس نخست وزیر یونان در روسیه و دیدار او با ولادیمیر پوتین اظهار کرد.

دونالد توسک می گوید: «ما به مرحله ای نزدیک می شویم که یونان را وادار به انتخاب کنیم. یا باید پیشنهادهای خوب ما را که سبب ادامه حمایتمان از این کشور می شود، بپذیرد یا اینکه نپذیرد و در مسیر خروج قرار گیرد. در پایان این یونان است که تصمیم خواهد گرفت و مسئولیت این تصمیم به عهده خود این کشور خواهد بود. هنوز فرصت هست اما نه بیش از چند روز. پس اجازه بدهید از آن عاقلانه استفاده کنیم.»

گفتگوی یونان با طلبکاران اروپایی و کشورهای منطقه یورو به بن بست رسیده است. نخست وزیر چپگرای این کشور در تازه ترین حرکت سیاسی به روسیه سفر کرده و با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور دیدار داشته است.

یونان تحت فشار قرار دارد تا تغییراتی در ساختار اقتصادیش انجام دهد و هرچه سریعتر بدهی هایش به صندوق بین المللی پول را پرداخت کند. در پی مشکلات اخیر، بسیاری از شهروندان یونان پولهای خود را از بانک خارج کرده اند و دولت وادار شده تا از نهادهای مالی بین المللی وامهای اضطراری دریافت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردشگران در یونان نگران اختلال در فعالیت بانکها در روز دوشنبه هستند

نکامی گروه یورو و یونانی هایی که پول هایشان را از بانکها بیرون می کشند

آخرین تلاشها برای نجات یونان