Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیپراس در آستانه نشست اضطراری گروه یورو پیشنهادات تازه ای ارائه کرد

سیپراس در آستانه نشست اضطراری گروه یورو پیشنهادات تازه ای ارائه کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان پیشنهادات تازه ای را تسلیم ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان پیشنهادات تازه ای را تسلیم ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه کرده است.

این اقدام یک روز مانده به نشست اضطراری روز دوشنبه وزیران دارایی حوزه پولی یورو صورت می گیرد؛ نشستی که هدفش دستیابی به توافقی بر سر بازپرداخت بدهی های یونان است.

آقای سیپراس برای اینکه بتواند با دست پرتری در این نشست مهم حضور یابد روزهای شنبه و یکشنبه تلفنی با رئیس کمیسیون اروپا گفتگو کرد.

همزمان پارلمان یونان نیز روز یکشنبه جلسه ای در این زمینه تشکیل داد.

در این میان یونانی ها نسبت به نتیجه مذاکرات نظرات متفاوتی دارند. برخی با نگرانی آن را دنبال می کنند نظیر یک شهروند آتنی که گفت: «ما نگران فردا هستیم. کسی نمی داند وام دهندگان چه تصمیمی می گیرند و نخست وزیر سیپراس چه امتیازاتی واگذار خواهد کرد. قطعیتی نیست و هیچ کس نمی داند موضوع چطور تمام خواهد شد.»

برخی از یونانی ها نیز به نتیجه نشست بروکسل خوشبین هستند. نظیر دیگر شهروند آتنی که گفت: «من نگران نیستم. آنها در نهایت به توافق می رسند. هر دو طرف یک رویکرد را در پیش می گیرند و در حال چانه زنی هستند و این معامله فردا یا طی این هفته صورت می گیرد. مساله فقط زمان آن است.»

دولت چپگرای یونان لحظات دشواری را می گذراند. از یکسو باید تا آخر ماه جاری میلادی یعنی نه روز دیگر یک میلیارد و ششصد میلیون یورو از بدهی های خود را به صندوق بین المللی پول بپردازد و از سوی دیگر با بازگرداندن اطمینان به مردم کشورش مانع از بیرون کشیدن پول های بیشتری از بانکها شود.

در این میان نهاد های بین المللی وام دهنده با فشار بر آتن همچنان خواستار اعمال تدابیر ریاضتی بیشتر از جمله افزایش برخی مالیات ها و کاهش حقوق مستمری بگیران هستند.

اگر آتن نتواند به توافقی در زمینه «کمک مالی در ازای اجرای اصلاحات مورد انتظار اروپا» دست یابد، بازپرداخت بدهی ها در موعد مقرر ممکن نخواهد بود.

به باور تحلیلگران نشست اضطراری روز دوشنبه گروه یورو در بروکسل سرنوشت یونان را در منطقه پولی یورو و همینطور اتحادیه اروپا رقم خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین تلاشهای اروپا برای خروج از بن بست یونان

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت