آخرین تلاشهای اروپا برای خروج از بن بست یونان

آخرین تلاشهای اروپا برای خروج از بن بست یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات میان یونان و طلبکاران وارد مرحلۀ حساسی شده است. در ادامۀ این مذاکرات قرار است رهبران اروپایی و وام دهندگان، روز دوشنبه بار دیگر در دیدار با

آگهی

مذاکرات میان یونان و طلبکاران وارد مرحلۀ حساسی شده است. در ادامۀ این مذاکرات قرار است رهبران اروپایی و وام دهندگان، روز دوشنبه بار دیگر در دیدار با الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان، بر سر اصلاحات اقتصادی و برنامه های پیشنهادی این کشور گفتگو کنند.

در این نشست که در بروکسل برگزار می شود، دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، ژان کلود یونکر، ریئس کمیسیون اروپا و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و همچنین یرون دیسلبلوم، رئیس یوروگروپ حضور خواهند داشت.

همزمان قرار است نشست دیگری نیز با حضور وزیران دارایی کشورهای عضو حوزه پولی یورو موسوم به یوروگروپ برای بررسی برنامه های جدید ارائه شده توسط یونان برگزار شود.

با این حال، یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان، رسیدن به یک توافق را هدف دولت یونان دانسته و تاکید کرده است تغییرات در برنامه های ارائه شده به همین منظور صورت گرفته است.

همزمان، هزاران نفر از مردم آتن روز یکشنبه با تجمع در مقابل پارلمان یونان، حمایت خود را از الکسی سیپراس، نخست وزیر این کشور اعلام کردند. تجمع کنندگان از نخست وزیر یونان خواستند به خواسته های طلبکاران تن ندهد. همچنین قرار است روز دوشنبه همزمان با نشست رهبران یونان با وام دهندگان تجمع دیگری در مقابل پارلمان این کشور برگزار شود.

این کشور در انتظار دریافت ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از وامهای تعیین شده است و در صورتی که این مبالغ در اختیار آتن قرار نگیرد، این کشور در بازپرداخت بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از اقساط یونان به طلبکاران با مشکل مواجه می شود.

یونان پیش از این از احتمال خروج از منطقۀ یورو در واکنش به عدم توافق از سوی وام دهندگان سخن گفته بود. در همین رابطه، و در نظرسنجی های انجام شده، مردم یونان خواهان ادامۀ حضور در این منطقۀ پولی هستند اما از طلبکاران می خواهند به “شانتاژ مردم این کشور” خاتمه بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین تلاشهای اروپا برای خروج از بن بست یونان

سیپراس برای نشست اضطراری گروه یورو آماده می شود

گردشگران در یونان نگران اختلال در فعالیت بانکها در روز دوشنبه هستند