Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آتن: یونان دیگر امتیاز نمی دهد

آتن: یونان دیگر امتیاز نمی دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از نشست از پیش اعلام نشده مقامات اروپا بر سر بحران یونان، آتن می گوید دیگر از امتیازدهی یونان خبری نخواهد بود. در ساعات ابتدایی روز سه شنبه، مقامات اروپایی از جمله آنگلا مرکل، فرانسوا اولاند، ژان ک

آگهی

پانوس اسکورلِتیس، وزیر کار یونان، گفت آتن دیگر خیال ندارد در روند مذاکرات، امتیازات بیشتری به اروپا بدهد. این واکنشی است به نشست شبانه مقامات ارشد اروپایی بر سر بحران یونان که در برلین و در غیاب نماینده ای از آتن برگزار شد.

در تازه ترین واکنشِ آتن، یانیس دراگاساکیس، معاون نخست وزیر یونان، گفته است که این کشور هیچگونه ضرب الاجلی را نخواهد پذیرفت.

سران اروپایی، شامل آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، در آغازین ساعات سه شنبه، در پایتخت آلمان گرد هم آمدند تا بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو بنشینند. شرکت کنندگان در پایان این نشست از پیش اعلام نشده، از نیاز به تلاش بیشتر برای یافتن راه حلی برای بحران یونان سخن گفتند.

نشست برلین سه ساعت به طول انجامید. پیش از آن قرار بود تنها مرکل، اولاند و یونکر با یکدیگر دیدار کنند.

این تحولات در شرایطی رخ می دهد که مذاکرات حساسی بر سر نحوه بازپرداخت بدهی های سنگین آتن، میان یونان و بستانکارانش در جریان است. همچنین اروپا برای آزادسازی آخرین بخش از کمک ۲۴۰ میلیارد یورویی به یونان، خواستار اتخاذ تدابیر اقتصادی ویژه از جانب این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟