Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان امید یونان را ناامید کرد

آلمان امید یونان را ناامید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا در یک کنفرانس فوق العاده در بروکسل گردآمدند. در میان مسائل مورد بحث، بحران مالی یونان قرار داشت. قرار است در حاشیه این کنفرانس، رهبران آلمان و یونان، رئیس بانک مرکزی

آگهی

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا در یک کنفرانس فوق العاده در بروکسل گردآمدند. در میان مسائل مورد بحث، بحران مالی یونان قرار داشت. قرار است در حاشیه این کنفرانس، رهبران آلمان و یونان، رئیس بانک مرکزی اروپا، روسای کمیسیون و شورای اروپا و رئیس گروه وزرای دارای منطقه یورو مذاکره کنند.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در بدو ورود به کنفرانس گفت: “اتحادیه اروپا باید با رعایت احترام به دموکراسی و معاهدات ابتکارات عمده سیاسی بخرج دهد تا بتوانیم بحران را پشت سر گذاشته بسوی رشد گام برداریم.”

اما، اظهارات آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، امید یونان را برای دستیابی به نتیجه ای دلخواه برای این کشور نا امید کرد: “بسیاری از شما توجه بسیاری به گفتگوهای ما با نخست وزیر یونان دارید. باید بگویم انتظار راه حل نداشته باشید. انتظار تحول مهمی را هم نداشته باشید. هیچ تصمیمی در چهارچوب مذاکرات امروز اتخاذ نخواهد شد.”

بسیاری از کشورهایی که بحران مالی را تجربه کرده یا می کنند از اینکه به این اجلاس کوچکتر دعوت نشده اند، ناخوشنودند.

نخست وزیر بلژیک گفت: “بسیار خشمگینم. این یک اشتباه است. دولت بلژیک به فرانسه یا آلمان اختیار نداده که از جانبش مذاکره کنند. بلژیک نگران وام هفت میلیارد یورویی اش به یونان است. همه کشورهای منطقه یورو در این امر شرکت دارند.”

نتیجه این مذاکرات احتمالا روز دوشنبه پس از دیدار مجدد میان آقای سیپراس و خانم مرکل در برلین روشن خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟