Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توافق اصولی گروه یورو برای تمدید کمک مالی به یونان

توافق اصولی گروه یورو برای تمدید کمک مالی به یونان
Copyright 
نگارش از Sharam Akhavan
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران دارایی حوزه پولی یورو، موسوم به گروه یورو، برنامه اصلاحات اقتصادی ارائه شده از سوی دولت یونان را گام نخست خوبی برآورد کردند. در نتیجه آنها در

آگهی

وزیران دارایی حوزه پولی یورو، موسوم به گروه یورو، برنامه اصلاحات اقتصادی ارائه شده از سوی دولت یونان را گام نخست خوبی برآورد کردند. در نتیجه آنها در روز سه شنبه با ادامه کمکهای مالی به این کشور طی چهار ماه آینده توافق کردند.

با این حال یرون دِیسل بلوم رییس یوروگروپ خواستار توسعه و گسترش فهرست اصلاحات آتن شد.

آقای دیسل بلوم گفت: «اگر شرایط اقتصادی ایجاب کند، اهداف مالی را می توان تا حدی تنظیم کرد، همانطور که در گذشته هم انجام شده است. اما این تصمیم نمی تواند بصورت یک جانبه از سوی دولت های درگیر اتخاذ شود و آنها بگویند که ما دیگر خود را متعهد به این اهداف نمی دانیم. این روش به اینصورت نیست.»

برخی مقام های اروپایی با ابراز تردید در مورد اصلاحات پیشنهادی از سوی دولت یونان، می گویند که آتن با موانع و مشکلات بزرگی روبرو خواهد بود.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان مجبور شده است شماری از وعده های انتخاباتی حزب سیریزا را فعلا نادیده بگیرد.

با این وجود، کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول گفت که اصلاحات یونان باید «واضح تر» باشد از جمله در مورد حقوق بازنشستگی، مالیات و خصوصی سازی.

روز سه شنبه، پس از چراغ سبز گروه یورو به برنامه های اصلاح اقتصادی یونان، شاخص اصلی بورس این کشور، نزدیک به ده درصد افزایش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهروندان یونانی، وام دهندگان بین المللی؛ معادله دشوار دولت یونان

تامین مالی برنامه های اصلاحات، عمده ترین چالش یونان در قبال اتحادیه اروپا

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان