Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدار وزیر دارایی آلمان به یونان نسبت به عدم پایبندی به توافق موقت جدید

هشدار وزیر دارایی آلمان به یونان نسبت به عدم پایبندی به توافق موقت جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای دارایی منطقه یورو و یونان به توافق رسیدند تا کمک مالی به این کشور را تا چهار ماه دیگر تمدید کنند. این توافق موقتا مانع از خروج این کشور از حوزه

آگهی

وزرای دارایی منطقه یورو و یونان به توافق رسیدند تا کمک مالی به این کشور را تا چهار ماه دیگر تمدید کنند.

این توافق موقتا مانع از خروج این کشور از حوزه یورو خواهد شد.

یانیس واکوفاکیس، وزیر دارایی یونان، با بیان این که وجه مثبت این توافق این است که هیچ کس نخواهد توانست تدابیر اقتصادی را که این کشور با آن موافق نیست به آن تحمیل کند، افزود: “ما گرچه اکنون چارچوب جدیدی داریم ولی به چارچوب قبلی احترام می گذاریم. ما اکنون تمرکزمان را بر اصلاحاتی متوجه کرده ایم که با انجام آن درباره عملکرد ما قضاوت خواهد شد.”

این سومین اجلاس وزرای دارایی نوزده کشور منطقه یورو برای مذاکره درباره بحران اقتصادی یونان با دولت جدید این کشور طی ده روز گذشته محسوب می شد.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان، ضمن اعلام موافقت مشروط خود با این توافق گفت:” به وضوح بگویم، اگر یونان به این توافق پایبند نباشد، پرداختها به این کشور قطع خواهد شد.”

خبرنگار یورونیوز در بروکسل، با بیان این که هم اکنون توپ در زمین یونان است، می گوید:“اکنون با دولت یونان است که تا روز دوشنبه، لیستی از تمام اصلاحاتی که در نظر دارد طی ماههای آینده انجام دهد، ارائه کند. بررسی این لیست تا اواخر ماه آوریل به طول خواهد انجامید و پرداخت وام بعدی به یونان به نتیجه این بررسی بستگی خواهد داشت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش محتاطانه یونانی ها به توافق در مورد بدهی ها

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟