ترس و امید، یک روز پس از پیروزی حزب چپ رادیکال در یونان

ترس و امید، یک روز پس از پیروزی حزب چپ رادیکال در یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیروزی حزب چپ رادیکال “سیریزا” در صدر اخبار رسانه های یونان قرار گرفته و آن را یک چرخش تاریخی توصیف می کنند، اما اینکه آیا این انتخابات آغاز تغییرات

آگهی

پیروزی حزب چپ رادیکال “سیریزا” در صدر اخبار رسانه های یونان قرار گرفته و آن را یک چرخش تاریخی توصیف می کنند، اما اینکه آیا این انتخابات آغاز تغییرات واقعی در این کشور باشد همچنان جای سوال و تردید دارد.

خبرنگار یورونیوز در آتن با اشاره به این موضوع می گوید: “یونانیها به تغییرات در فضای سیاسی کشورشان رای دادند. اکنون برخی خوشبین و امیدوارند و برخی هم نگران، ولی همه معتقدند که کشور به تغییرات نیاز دارد. رسانه های یونان پیروزی بزرگ الکسیس سیپراس و همچنین مشکلات پیش روی او را یادآور می شوند.”

اما همه یونانیها هم نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی کشورشان خوشبین نیستند. یک زن بازنشسته می گوید: “فکر نمی کنم چیزی مثلا در حقوق بازنشستگی ما تغییر کند چون ما بدهکار هستیم. نباید امید واهی داشته باشیم. امیدوارم حداقل وضعیت برای فرزندانمان بهتر شود.”

شهروند دیگری می افزاید: “همیشه امید به تغییرات هست و برای همین هم او انتخاب شده. برخی لبخند می زنند و برخی هم نگرانند.”

زن خدمتکاری هم که از محل کار خود اخراج شده می گوید: “همه ما خیلی خوشحالیم. همه ما در انتظار انتخاب آقای سیپراس بودیم زیرا او ما را به بازار کار بازخواهد گرداند.”

به نظر می رسد چگونگی بازپرداخت بدهی 320 میلیارد یورویی یونان، بزرگترین چالش پیش روی دولت آینده این کشور باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند