Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طرح سرمایه گذاری کمیسیون اروپا

طرح سرمایه گذاری کمیسیون اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آخرین کنفرانس سران اروپا در سال جاری میلادی، طرح سیصد میلیارد یورویی رئیس کمیسیون اروپا را برای سرمایه گذاری در اروپا، مورد بررسی قرار می دهد.

فهرست پیشنهادی بلژیک، در یکصد صفحه، از سایر کشورها مفصل تر است. در کشوری که از هفت راکتور اتمی، چهار راکتور تعطیل شده اند و با خطر کمبود سوخت در زمستان روبروست، بخش عمده پروژه ها به تولید انرژی مربوط می شوند که در میان آن، احداث پارکهای تولید انرژی از باد و بهبود شبکه کابل زیرزمینی با کشورهای همسایه از جمله آلمان، فرانسه و هلند است.

سخنگوی شرکت توزیع انرژی در بلژیک می گوید: “بلژیک در مرکز اروپا قرار دارد. به همین دلیل ما باید در طرحی که شبکه اروپایی را بهم متصل کند، شرکت کنیم، و آن ایجاد یک بازار سوخت اروپایی از طریق یک شبکه مشترک است.”

در میان دیگرپروژه های پیشنهادی بلژیک، بهبود یا ایجاد ساختار راه و ترابری و طرحهای دیجیتالی است. برای مثال، تعبیه وای فای در اماکن عمومی در یکصد شهر مختلف و ایجاد سکوی بهداشت در فضای مجازی.

در این باره که آیا سرمایه داران خصوصی حاضرند بروی سه چهارم این طرح سرمایه گذاری کنند یا نه، یک کارشناس اقتصادی در مرکز مطالعات بروگل در بلژیک می گوید: “پروژه هایی هستند که برای سرمایه دارانی که خواهان دریافت سود بر سرمایه هایشان هستند، جالب نیست. آنها پروژه هایی را انتخاب می کنند که بازده کافی داشته باشد نه آنچه از طرف نهادها و دولتها پیشنهاد می شود.”

قرار است کمیسیون و بانک سرمایه گذاری اروپا در مورد انتخاب پروژه ها تصمیم بگیرند، اما به احتمال زیاد، دولتها در صدد اعمال نفوذ برخواهند آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟

پس‌انداز یا ولخرجی؛ نوجوانان کدام کشورها سواد مالی بیشتری دارند؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟