Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اتحادیه اروپایی در خدمت شرکتهای کوچک و متوسط قاره سبز

اتحادیه اروپایی در خدمت شرکتهای کوچک و متوسط قاره سبز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بی شک کلید موفقیت یک شرکت خصوصی متوسط و کوچک در اروپا داشتن پشتوانه های مالی است. دریافت یک وام بانکی، دریافت گارانتیهای بانکی وسایل متعددی برای کمک به شرکتهای کوچک و متوسط اروپایی هستند. برای تاسیس شرکت و توسعه آن نیاز به پشتوانه های مالی مطمئنی داریم. شرکتهای کوچک و متوسط انتخابهای زیادی برای تامین منابع مالی ندارند. اما در اروپا منابع مالی برای کمک های مالی به شرکتها وجود دارند که بسیاری از آنها بی خبرند.

لدز، سومین شهر مهم لهستان میزبان یکی از شرکتهای آنالیز شمیایی است. شرکتی در خدمت شرکتهای بزرگ داروئی. دو سال پیش مدیران شرکت دریافتند که نیاز شدیدی به ترمیم تجهیزات شرکت دارند. انها نیازمند نسل جدیدی از دستگاههای فوق مدرن و گران قیمت بودند. ماشین جدیدی خریداری کردند تا تحلیلهای شیمیایی را سریعتر و بادقتتر از گذشته انجام دهد.

یکی از مدیران شرکت می گوید: “خرید ماشین نیاز به سرمایه دویست هزار یورویی داشت و دو سوم آن از طریق بانکهای مورد مراوده با شرکت تامین شد. این شرکت تحت برنامه های کمکی اتحادیه اروپایی توانست منابع مالی اش را تامین کند. ماشینی که ابتکار عمل شرکت را بالا می برد. برای خرید این ماشین پیچیده ما نیاز به وام بانکی داشتیم. بانک از ما در خواست گارانتی کرد برای اینکار دست بدامن سازمانهای وابسته به اتحادیه اروپایی شدیم. همکاری این سازمان سریع و موثر بود و به همین وسیله توانستیم پروژه شرکت را به واقعیت بدل کنیم.”

بواسطه خرید این دستگاه شرکت لهستانی بدل به یکی از موفقترین شرکتهای لهستان در سال ۲۰۱۲ شد. عملکرد شرکت نسبت به گذشته متحول شد.

یکی از مدیران شرکت می گوید: “ما امروز با شرکتهای بزرگ داروئی جهان همکاری می کنیم. بدون این دستگاه توانایی چنین کاری را نداشتیم. بعلاوه این موضوع به ما اجازه داد تا نرخ سود شرکت را تا ۱۱۲ درصد افزایش دهیم و افراد جدیدی در شرکتمان بکار بگیریم.”

اما منابع دیگر کمکهای مالی اتحادیه اروپایی کدامند؟ چگونه می توان از آنها بهره برد؟ کمکهای اتحادیه اروپایی در پنج سال گذشته در اختیاز نزدیک به سیصد هزار شرکت اروپایی قرار گرفته است. قرار است طی برنامه این اتحادیه کمکها تا سال ۲۰۲۰ به مبلغی معادل ۲۵ میلیارد یورو افزایش پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟