Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زنان، فعالان شبکه فرشتگان تجارت

زنان، فعالان شبکه فرشتگان تجارت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرشتگان تجارت، زنان و مردانی هستند که پول، وقت، تخصص و یا حتی شهرت خود را برای راه اندازی تجارت سرمایه گذاری می کنند.

مالت، محل تولد سامانه بین المللی است که بر اساس مدل سرمایه گذاران خُرد، بازرگانان را با جامعه ای از سرمایه گذاران در سراسر اروپا و جهان مرتبط می کند.

برژیت بومان یکی از زنان سرشناس شبکه فرشتگان تجارت، خالق یک عرصه سرمایه گذاری در مالت است . وی می گوید: « زمانی که تصمیم می گیریم برای راه اندازی شرکت، سرمایه گذاری کنیم در ابتدا بدنبال یک تیم بزرگ هستیم. در وهله بعدی در جستجوی یک مدل تجاری مبتکرانه که مرحله به مرحله باشد، می گردیم و درنهایت شرایط مناسب و شریک خوب برای سرمایه گذاری برایمان مهم است.»

شبکه ایجاد شده توسط خانم بومان در مالت، هر ماه ملاقاتهای رو در رو یا جلسات مجازی مابین سرمایه گذاران و کارآفرینان ترتیب می دهد. این طرح طی سالهای اخیر ۷ میلیون یورو برای راه اندازی و توسعه ۲۵ شرکت هزینه کرده است. زنان در شبکه فرشتگان تجارت حضوری چشمگیر دارند.

خانم بومان در مورد حضور زنان در شبکه فرشتگان تجارت می گوید:« افتخار می کنیم که زنان یک سوم کل کسانی را که در شبکه فرشتگان تجارت مشغول هستند، تشکیل می دهند. در حالیکه در کل صنایع تنها ۵ درصد زنان فعالیت می کنند.

چرا زنان درشبکه سرمایه گذاریِ فرشتگان تجارت تا این حد نقش دارند؟ مزایای این شبکه چیست؟

حضورِ تعدادِ زیادِ زنانِ فعال در شبکه فرشتگان تجارت به این معنی است که آنها در حوزه کار آفرینی نقش بیشتری دارند. یک سوم کل کارآفرینان در سراسر اروپا را زنان تشکیل می دهند. تنوع طلبی یکی از دلایل فعالیت زنان است. آنان تمایل بیشتری در سرمایه گذاری در حوزه های مختلف تجاری دارند آنجل گیلیانو یکی از زنان فعال در شبکه فرشتگان تجارت در مالت می گوید: «زنان به کارآفرینی در موارد عملی، تمایل بیشتری دارند، مثلاً کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در بهداشت، آموزش و فرهنگ. این امر سبب پدید آمدن سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می شود. برخی از زنان نیز از ارتباط با زنان دیگر و ارائه طرحهایشان در مقابل آنها کمتر احساس دلهره و ترس دارند .»

در این سامانه فرشتگان تجارت در مالت، زنان می توانند از اسناد و مدارک حقوقی لازم یا ویدئوهایی توضیحی استفاده کنند. به این ترتیب امکانات کافی برای به حداکثر رساندن فعالیت سرمایه گذاری خود را در اختیار خواهند داشت.

خانم گیلیانو در مورد مزایای این شبکه در مالت می گوید: «چیزی که دوست دارم این است که اینجا تمام طرح ها روی میز است و می توانم سرمایه گذاری بعدی ام را انتخاب کنم. برای خود من هم، روند اداریِ کار بسیار ساده تر است.»

خانم بومان برای کارآفرینان چه توصیه ای دارد؟ وی می گوید: « توصیه من برای کار آفرینانی که بدنبال سرمایه می گردند، این است که پیش از شروع کار، خود را آماده کنند. سرمایه های کوچک را جمع کنند و مطمئن شوند که سرمایه گذاران می توانند در توسعه کسب و کارشان مؤثر باشند. »

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟