Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روش ایتالیایی برای مقابله با بحران اقتصادی

روش ایتالیایی برای مقابله با بحران اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با درنظر داشتن این واقعیت که کار جمعی بهتر از تنها کار کردن است، کارآفرینان در بریشا، سومین مرکز صنعتی ایتالیا «شبکه تجارت» را ایجاد کرده اند. هدف: تقویت رقابت و قابلیت نوآوری با حفظ هویت و استقلال هرکدام از آنهاست.

این شبکه که در سال ۲۰۰۸ میلادی با هدف مبارزه با بحران ایجاد شده است، در زمینه ریخته گری آلومینیوم تخصص دارد و سازندگان بزرگ خودروهای اروپایی از جمله مشتریان آن است. امروز این شبکه از پانزده شرکت کوچک و متوسط ایتالیایی، لهستانی، فرانسوی و چک تشکیل شده است. دو شرکت آلمانی نیز تا پایان سال میلادی جاری به آن می پیوندد.

ویتوریو اوری، رییس گروه «پنج برای ریخته گری» می گوید: «به لطف این شبکه می توانیم به مشتریانمان یک محصول کامل ارائه کنیم. دوم اینکه قیمت های ما ده تا پانزده درصد ارزان تر است و به همین دلیل رقابتی هستیم، و بالاخره مشتری ما برای بخش فنی و تجاری فقط با یک نفر در تماس است.»

این شبکه ۶۴۰ کارمند دارد و حجم معاملات آن بالغ بر ۱۱۸ میلیون یورو است که همچنان در حال افزایش است، بویژه در بخش بین الملل که هفتاد درصد تجارت شبکه در آن صورت می گیرد.

ویتوریو اوری، رییس گروه «پنج برای ریخته گری» می گوید: «در سال ۲۰۰۹ میلادی، یک مرکز خرید برای اعضای شبکه ایجاد کردیم. این به ما اجازه داد تا چهار میلیون یورو صرفه جویی کنیم. این پول صرفه جویی شده در بخش نوآوری گروه ما سرمایه گذاری شد.»

مهمترین نکته این سیستم، ساده بودن آن است. کارآفرینان برای تشکیل گروه، یک قرارداد براساس طرح تجاری و هدف مشترک امضا می کنند. امروز در ایتالیا حدود هزار شبکه تجاری وجود دارد که پنج هزار شرکت را گرد هم می آورد.

آلدو بونومی، رییس شرکت «رتیمپسا» می گوید: «دو امکان وجود دارد: یا شرکتمان را می فروشیم که در این حالت قدرت را از دست می دهیم، یا اینکه با همکاران دیگر گرد هم می آییم و به این ترتیب استقلالمان را حفظ می کنیم.»

البته برای فعالیت در عرصه بین المللی و توسعه بخش پژوهشی، باید به حد معینی از استاندارد رسید. شرکت های عضو این شبکه، مجهز به این ابزارند.

آلدو بونومی می گوید: «این نتایج نشان می دهند که حجم معاملات در زمان بحران اقتصادی تا بیست درصد افزایش یافته است.»

رمزهای موفقیت این شبکه عبارتند از: آماده بودن برای تشکیل گروه و داشتن هدف های بزرگ… همگام بودن با اهداف برنامه… و حفظ سادگی در سازمان دهی شبکه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟