نمایشگاه بزرگ اتومبیل شانگهای و انتظارات اروپاییان

نمایشگاه بزرگ اتومبیل شانگهای و انتظارات اروپاییان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایشگاه بین المللی خودرو شانگهای چین روز یکشنبه درهای خود را به روی عموم گشود. انتظار می رود از این نمایشگاه مهم حدود ۸۰۰ هزار نفر بازدید کنند.

در این نمایشگاه خودروسازان بزرگ آمریکایی، اروپایی و ژاپنی شرکت دارند. شرکتهای بزرگی چون فورد، نیسان و یا ب ام و با حضور در این نمایشگاه امید دارند آمار و ارقام فروش خود در چین بزرگترین بازار فروش و تولید خودرو را افزایش دهند.

انجمن سازندگان خودرو اروپا پیش بینی می کند فروش اتومبیل در اروپا در سال جاری بیش از ۱۱ میلیون خودرو کاهش یابد. با این وجود انتظار می رود فروش خودرو در آمریکا ۱۵.۵ میلیون و در چین ۲۰ میلیون دستگاه افزایش یابد.

همچنین پیش بینی می شود بازار فروش اتومبیل در چین تا سال ۲۰۲۰ حدود ۸ درصد رشد داشته باشد.

از سوی دیگر شرکتهای خودروسازی اروپایی از جمله پژو سیتروئن با نوآوری و تحول در سیاستهای فروش و جذب مشتری خود تلاش می کنند میزان افت فروش خود را تا حدی جران کنند.

یورونیوز با مدیرعامل شرکت سیتروئن درباره حضور این شرکت فرانسوی در نمایشگاه شانگهای و طرح ها و برنامه های آتی آن گفتگویی صورت داده است.

یورونیوز: با فردریک بانزه، مدیر شرکت سیتروئن گفتگو می کنیم. پیش از گفتگو درباره حضور شما در نمایشگاه اتومبیل شانگهای و وضعیت بازار چین، درمورد افت بازار فروش خودرو در اروپا در ماه مارس صحبت کنیم. فروش سالانه پژو سیتروئن حدود ۱۶ درصد افت داشته است. چه امکاناتی برای از بین بردن این روند در اختیار دارید؟

فردریک بانزه: “بازار خودرو بین سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ حدود ۲۵ درصد افت داشته است این رقم معادل چهار میلیون اتومبیل است که توسط مشتریان اروپایی خریداری شده. اکنون نشانه هایی برای تحول مثبت در این بازار به چشم نمی خورد. بنابراین تصور آن می رود که امسال نیز بازار فروش اتومبیل ۵ درصد افت داشته باشد.”

یورونیوز: با توجه به کاهش میزان فروش خودرو ماه مارس در اروپا آیا باید حذف مشاغل از کارخانه های پژو سیتروئن را در دستور کار قرار داد؟

فردریک بانزه: “رکود شدید بازار اروپا متاسفانه ما را مجبور به اعمال طرح تجدید ساختار در این قاره کرد. اتخاذ این تصمیم بسیار دشوار بود ما تلاش می کنیم این تصمیمات به نحو مسئولانه از نقطه نظر اجتماعی اجرا شوند. و متعهد شده ایم که هیچ یک از کارکنان ما در مقابل دشواری های شغلی قرار نگیرند. ما بر روی احیای مجدد بازار خود تا دو سال آینده کار می کنیم. امری که موجب خواهد شد پژو سیتروئن تا پایان سال ۲۰۱۴ تعادل خود را بدست آورد و سود دهی خود را از سر گیرد. گر چه که تصمیم به حذف مشاغل همیشه بسیار سخت است اما این وضعیت از سوی بازار به ما تحمیل می شود. و بازار ما را به اتخاذ این تصمیم مجبور می کند.”

یورونیوز: کلید موفقیت پژو سیتروئن بلاخص سیتروئن بین المللی شدن و افزایش کیفیت و خدمات است. آیا اینها دو کلید موفقیت هستند؟

فردریک بانزه: “بله من معتقد هستم که بین المللی شدن و افزایش کیفیت و خدمات دو کلید موفقیت هستند. اولین مورد ما را به اروپا کمتر وابسته می کند و حضور ما را در بازارهای اتومبیل دارای رشد افزایش می دهد. و دومین مورد افزایش کیفیت و خدمات برای بالابردن ارزش دو مارک گروه است. تصویر و اعتبار سیتروئن در حال افزایش است با تولید سری C تصویر سیتروئن به سوی اتومبیلی با استیل جدید و جذاب متحول می شود. دیگر مدل “دی اس” است استیلی بین لوکس و اتومبیل بسیار ساده، که منحصر به فرد است. سیتروئن سعی دارد لوکس به معنای فرانسوی آنرا تولید کند که این موجب اعتبار ما می شود و آنرا در خودروهای خود نشان داده ایم.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ فراموش شده شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد

مواد منفجره بجا مانده از داعش، خطری بزرگ برای ساکنان موصل

فینال لیگ قهرمانان؛ تجربه کهکشانی ها کارساز تر است یا انگیزه قرمزها؟