Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توسعه صنعت گردشگری در بازارهای نوظهور

توسعه صنعت گردشگری در بازارهای نوظهور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سفر و گردشگری آذربایجان، نمایندگانی از سی و پنج کشور و بیش از دویست و پنجاه سازمان با هدف تقویت صنعت گردشگری در بازارهای نوظهور، شرکت کردند.
اگرچه اروپا همچنان بالاترین آمار جذب گردشگر را در جهان به خود اختصاص داده است، اما روند رو به رشد توریسم در اروپا شتاب گذشته را ندارد.

تحولات سالهای اخیر در کشورهای عربی نیز اقتصاد گردشگری این کشورها را دچار مشکل کرده است. تنها در کشور مصر طی دو سال گذشته تعداد گردشگران بیست و پنج درصد کاهش یافته است. پخش گزارش های درگیری های قاهره در سراسر جهان، باعث ایجاد تردید در ذهن بازدید کنندگان بالقوه مصر شد و خیلی از آنها از سفر به این کشور منصرف شدند. به همین دلیل در حال حاضر تغییر در دیدگاه گردشگران، بخشی از استراتژی بازاریابی در صنعت توریسم مصر شده است. بویژه آنکه اهرام مصر و استراحتگاههای دریای سرخ خیلی از قاهره دور هستند.

ناهید حنا از سفارت مصر در مسکو می گوید: “ما کشور بزرگی داریم و فاصله شهرهایی مانند شرم الشیخ و قردغه از قاهره بیش از پانصد کیلومتر است. بنابراین برای افرادی که با جغرافیای کشور مصر آشنا نیستند این تصور پیش می آید که در تمام مصر تظاهرات است.”

یک شرکت یونانی سعی دارد در بازارهای جدید به توسعه صنعت گردشگری بپردازد. این شرکت از دو سال پیش توانسته است تجارتش را به میزان سی درصد افزایش دهد. از ماه آینده پروازهای مستقیم این شرکت میان آتن و باکو نیز آغاز خواهد شد. البته هنوز یک مانع وجود دارد. ساکنان آذربایجان تنها با داشتن ویزا می توانند به یونان بروند.

رییس اتاق بازرگانی یونان و آذربایجان می گوید: “ما عضو توافقنامه شنگن هستیم و سعی داریم شرایط دریافت ویزا را برای مردم آذربایجان تا جای امکان ساده کنیم تا بتوانند به یونان سفر کنند.”

سال گذشته ۲.۵ میلیون گردشگر وارد آذربایجان شدند و ۳.۲ میلیون نفر از ساکنان آذربایجان نیز تعطیلات خود را در خارج از کشور گذراندند. در کشوری با اقتصاد متکی به نفت، باید یک اراده سیاسی قوی در پشت صنعت گردشگری باشد تا این صنعت پیشرفت کند و برنامه های توسعه ای آن به عنوان یک بخش حیاتی در اقتصاد این کشور رشد کند.

ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان می گوید: “مهارت های مدیریتی در شرکت های فعال در صنعت گردشگری بسیار مهم است. به همین دلیل ما سعی داریم در این زمینه سطح خوبی از آموزش را ارایه دهیم. ما برنامه های ویژه بین المللی برای آموزش در صنعت گردشگری داریم و این کار از نظر ما خیلی مهم است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است