Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نانهای کوچک موفقیت

نانهای کوچک موفقیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه “دنیای تجارت” به شهر «تیمیشوآرا» یکی از سه قطب اقتصادی رومانی سفر می کنیم، جایی که میزان عرضه فرصت های شغلی نسبت به میزان تقاضا بالاست و کارفرمایان پیوسته درصدد توسعه تجارت خود هستند.

در «تیمیشوآرا» خانواده ای که سابقا نانوایی- قنادی داشتند، در این زمینه پیشرو هستند. این نانوایی-قنادی از زمان تاسیس آن در دوازده سال پیش توسعه زیادی پیدا کرده است. یکصد و هشتاد نفر در آن کار می کنند و فروش آن طی سال گذشته میلادی به پنج میلیون یورو رسید. چهار سال پیش سرمایه گذاری عظیمی در این نانوایی صورت گرفت: یک ساختمان جدید تولیدی، ماشین آلات پیشرفته تر و شش دستگاه کامیون توزیع محصولات.

آدینا بوگِسکو برای بهره وری هر چه بیشتر طرحش دست به دامان اتاق بازرگانی و کشاورزی «تیمیشوآرا» شد که مشاورانش عضو شبکه شرکتهای بازرگانی اروپایی هستند. بعد از پنج ماه تلاش بی وقفه این شرکت از یک کمک مالی اروپایی 750 هزار یورویی برخوردار شد.

آدینا بوگِسکو یکی از مالکان این نان پزی می گوید: « این به ما کمک کرد تا بتوانیم میزان تولید خود را بالا ببریم و به استانداردهای اروپایی نزدیکتر شویم. از زمان آغاز سرمایه گذاری تا امروز فروش مان 25 درصد افزایش یافته و شصت نفر را هم استخدام کرده ایم.»

از بیست سال پیش، نانوایی خانواده بوگِسکو نانهایی صدردرصد طبیعی، تنها با استفاده از خمیر ترش و بدون مواد افزودنی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. انتخابی که به توسعه شرکت کمک زیادی کرده و آدینا را بر آن داشته تا همچنان به فکر گسترش تجارت خود باشد.

آدینا بوگِسکو در ادامه می گوید: « در حال حاضر ما چهارده نانوایی داریم و هدفمان باز کردن نانوایی های بیشتر است تا بتوانیم تولیدات خود را افزایش دهیم. در کنار آن، آرزوی ما، بازکردن یک مدرسه نان و شیرینی پزی است.»

ماموریت این شبکه در رومانی و پنجاه کشوری که در آنها نمایندگی دایر کرده، چه در اروپا، چه در سایر کشورهای دنیا، کمک به «شرکت های کوچک و متوسط بازرگانی» و ارائه یک یارانه اروپایی به آنهاست. البته این شبکه در حوزه های دیگری هم فعال است.

اُکتاویان کولدا نماینده شبکه شرکتهای اروپایی«تیمیشوآرا» می گوید: « به طور متوسط هر سال از طریق شبکه شرکتهای اروپایی ما سه چهار ماموریت اقتصادی خارجی را انجام می دهیم . همینطور در اتحادیه اروپا و از دو سال پیش در آمریکا.»

آدینا بوگِسکو می گوید: « کلید موفقیت ما این است: شناخت صحیح نیازهای مالی قبل از جستجو برای منابع مالی است. سپس لازم است مشاوری را پیدا کنید که با فلسفه وجودی شرکت شما آشنا باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟