Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«پویایی انعطاف پذیر»: موضوع اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس

«پویایی انعطاف پذیر»: موضوع اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیست اسکی زیبا و پوشیده از برف داووس سوئیس آماده برگزاری نشست سران مجمع جهانی اقتصاد در هفته آخر ماه ژانویه برگزار می‌شود.

ژانویه هر سال، قدرتمندان اقتصاد جهان بر فراز ارتفاعات سوئیس گردهم می‌ آیند و وضعیت اقتصادی جهانی در سال پیش رو را بررسی می‌کنند.

امسال مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر موضوع «پویایی انعطاف پذیر» تمرکز دارد.
لی هاول، مدیر اجرایی، اجلاس داووس در باره این مفهوم دو بخشی می گوید:«انعطاف پذیر به این معناست که در یک ساختار جهانی به هم پیوسته، که قطعا شوک‌های جدیدی را در آینده تجربه خواهد کرد، هدف باید استفاده بهینه از نیروی این شوک باشد؛ نه اینکه آن را به جلو انداخت یا به مصافش رفت. پویایی، در اینجا به این واقعیت اشاره دارد که باید کمی ریسک پذیر باشیم تا آینده‌ای بهتر داشته باشیم. این مفهوم ترکیبی است از آگاهی به تهدید‌ها و در عین حال اتخاذ تصمیم‌های بزرگ.»

با توجه به تداوم شکنندگی اقتصاد در حوزه اروپا، تاکید زیادی بر این منطقه وجود خواهد داشت. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا و دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از جمله مهمانان برجسته اجلاس امسال هستند.

خبرنگار یورونیوز در داووس به بعد امنیتی اجلاس اشاره می‌کند و می‌گوید: «با توجه به شرکت حدود ۵۰ تن از روسای دولتهای جهان، امنیت مساله مهمی است. اگر هوا مساعد باشد، جت‌ها در آسمان پرواز می‌کنند، تک تیراندازان بر بام‌ها موضع می‌گیرند و ماموران مسلح در خیابان گشت می‌زنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه ویژه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس

از بحران اقتصادی تا هنر در گزارش ویژه یورو نیوز از اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس

مجمع جهانی اقتصاد در داووس زیر سایه بحران اقتصادی