Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

راه های جلوگیری از ورشکستگی شرکت ها

راه های جلوگیری از ورشکستگی شرکت ها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این واقعیتی در اروپاست: “از هر دو شرکت، تنها یکی از آنها بیش از پنج سال دوام می آورد. نود درصد از ورشکستگی ها به مشکلات نقدینگی مربوط می شوند، که خود، اغلب به دلیل تاخیر در پرداخت پیش می آیند. چه علائم هشدار دهنده ای وجود دارد؟ چگونه می توان از این ورشکستگی ها جلوگیری کرد؟ یک مثال خوب، در “آرهوس” در دانمارک پیدا کردیم.

امروز، آلن رییس یک شرکت ساختمان سازی، با نیلز قرار دارد. شخصی که بدون شک، او را از ورشکستگی نجات داد. ۲۵ نفر در شرکت آلن کار می کنند. گردش مالی این شرکت شش میلیون یورو در سال است. اما یک سال پیش، شرکت او در آستانه ورشکستگی بود. به همین دلیل از بنیاد دولتی “هشدار زود هنگام” و مشاوران داوطلب آن کمک خواست و با نیلز آشنا شد. نیلز به او کمک کرد تا با بانک خود مذاکره کند و دوباره نقش یک مدیر واقعی را ایفا کند.

آلن از این همکاری سازنده بسیار خوشحال است و در مورد نیلز می گوید: “او به من کمک کرد تا روی مسائل مهم تمرکز کنم. برای مثال، من اینجا در دفتر شرکت، مفید تر هستم تا اینکه در سایتهای ساختمانی حضور داشته باشم.”

نیلز اُتو آندرسِن، مشاور بنیاد “هشدار زود هنگام” می گوید: “برنامه ریزی کلید موفقیت در کارهای ساختمانی است. همچنین مذاکره با پیمانکاران فرعی برای بدست آوردن بهترین قیمت، از نکات اساسی است. این فعالیت های آلن برای شرکت مفیدتر خواهند بود.”

تا سال آینده، آلن و نیلز یک بار در ماه با یکدیگر ملاقات میکنند. در حال حاضر، شرایط شرکت خیلی بهتر است، با اینکه هنوز تلاش های زیادی برای بهبود کامل شرکت نیاز است. آلن می گوید: “خیلی احساس بهتری دارم و کمتر دچار تردید می شوم. خصوصا که دیگر همه آن مشکلات با بانک را ندارم… واقعا آرامش بیشتری دارم.”

نیلز با تایید گفته های آلن می گوید: “به اعتقاد من، این شرکت تا حدود ۷۵ درصد از خطر ورشکستگی نجات یافته است. باید مطمئن شد که سرمایه شرکت دوباره بازسازی شده است. تنها در آن زمان می توان گفت که شرایط آنها به حالت عادی بازگشته و همه چیز امن است.”

هر سال، این بنیاد به کمک بیش از هفتصد کارآفرین دانمارکی می آید تا آنها را از ورشکستگی نجات دهد یا حداقل اگر راه حل دیگری باقی نمانده است، سعی می کند خسارت کمتری به آنها برسد. این شرایط بحرانی نباید لزوما به یک فاجعه تبدیل شود.

“اسوند روئگ” از هماهنگ کنندگان این بنیاد است و می گوید: “افرای که ما از آنها حمایت می کنیم، کارآفرینانی هستند که بعضی اوقات، برای ادامه فعالیت شرکتشان، مدتها تلاش و کوشش کرده اند. اما آنچه ما می خواهیم این است که یک طرز تفکر آمریکایی به این مسئله داده شود و ورشکستگی به عنوان یک ننگ و خفت دیده نشود.

در خاتمه، آلن می گوید کلید موفقیت عبارت است از: “مدیریت واقعی، حساب بانکی سالم، و مشاوره حرفه ای.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟