Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جایزه توسعه بین المللی یورونیوز برای وبسایت راهنمای اینترنتی سفر

جایزه توسعه بین المللی یورونیوز برای وبسایت راهنمای اینترنتی سفر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در لندن به دیدار دو بنیانگذار شرکت My Destination می رویم. وب سایت آنها، راهنمایی برای سفر به مقصدهای بسیاری در جهان است. در شاخه کسب و کار بین المللی، شرکت My Destination برنده “جایزه بازرگانی یورونیوز” شد. در مقر شرکت جو عجیبی حاکم است.

جیمز استریت، یکی از بنیانگذاران میگوید: “به نظر من، مسافرت به هر شخص کمک می کند تا در زندگی رشد کند. از آن جمله سرمایه گذاری هاست که چیزی از دست نمی دهیم، و حداقل خاطراتی برای شما می ماند… آنچه ما با این سایت اینترنتی به نام “My Destination” انجام می دهیم اینست که مردم را به مسافرت و به مقصد های جدید تشویق می کنیم. در این سایت شاید جایی را ببینید که هیچ وقت برای مسافرت به فکر آن نمی افتادید…مثل رومانی، یا ایالت آلبرتا در کانادا… شاید چیز جالبی ببینید و بگویید، خوب تعطیلات آینده را آنجا می گذرانم.”

او ادامه می دهد: “برای اینکه قادر به این کار باشیم باید در هر محل و هر مقصدی، با یک بلد راه آشنا باشیم. این برای ما به عنوان راهنمای سفر، الزامی است.
ما در این دوران اینترنتی متولد شده ایم، نه در آن روزهایی که در این سیاره تنها بودیم، و هر یکی دو سال، یک نفر را می فرستادیم تا کتاب راهنمای مسافرت را به روز کند.
در دورانی هستیم که مردم خواهان اطلاعات زنده هستند و می خواهند این اطلاعات بروز شده باشد. ما قادریم این اطلاعات را فراهم بسازیم.”

جیمز و نیل، یکدیگر را در دانشگاه “باث” شناختند. نقطه مشترک آنها، عشق به کارآفرینی بود. اما در نهایت در یک بار، در کنار دریای ماربِیا بود که ایده آنها مشخص تر شد و واقعا تصمیم راه اندازی سایت را گرفتند.

نیل والر، بیاد می آورد: “اینطوری بود که شش سال پیش همه چیز آغاز شد. همه تصمیمات خوبمان را بعد از یکی دو لیوان آبجو نوشیدن، گرفتیم. هیچ چیز بهتر از گفتگو در بار نیست. به این ترتیب یک سری محدودیت ها را نادیده می گیریم.
تقریبا با یک سرمایه هفتصد یورویی و با یک لپ تاپ کارمان را شروع کردیم و سعی کردیم یک وب سایت ره بیاندازیم.
اول با چندین مقصد در اروپا شروع کردیم و چند نفر را در مقصدهای مختلف استخدام کردیم، اما به نتیجه نرسیدیم. اینطوری بود که به فکر مدل واگذاری امتیاز افتادیم.
اول سه نفر بودیم، بعدا دوازده نفر شدیم… بعد هم ۲۴ نفر… چهل نفر…. و حالا ۱۲۵ نمایندگی در ۵۸ کشور داریم.
تیم بزرگی هستیم، اما در آغاز پروژه تنها با ۷۰۰ یورو شروع کردیم. امروز گردش مالی سالانه ما به دو میلیون رسیده و امیدواریم سال آینده به پنج میلیون برسد.

نیل و جیمز با ۲۵۰ نفر کار می کنند. سی نفر از آنها در دفتر لندن هستند. به نظر هر دو دوست، کمی شوخی و خنده، چیزی از کار حرفه ای آنها کم نمی کند.

نیل والر در پایان توصیه می کند: “برای همه افرادی که دنبال کار هستند، دوران سختی است، حتی برای آنهایی که به دانشگاه رفته اند و مدرک تحصیلی بالا دارند.
بنابراین در چنین شرایطی و تا جوان هستید و مسئولیت خانوادگی ندارید، باید از موقعیت استفاده کنید. توانایی ریسک پذیری هم نکته مهمی است. به نظر من اگر جوان هستید و شکست می خورید، باز هم این تجربه و نکته خوبی روی رزومه شماست.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک وبسایت آلمانی برنده جایزه بازرگانی یورونیوز شد