چشم انداز منفی ولوو خودروساز سوئدی

چشم انداز منفی ولوو خودروساز سوئدی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سهام ولوو، دومین تولیدکننده خودروهای سنگین جهان که با توجه به انتشار کارنامه ناامیدکننده سه ماهه گذشته روز چهارشنبه در بازار بورس استکهلم تا 8.5 درصد سقوط کرده بود به لطف رونق نسبی بازارهای اروپایی، در انتها کمی بهبود یافت.

ولوو که برای دیگر خودروسازان نظیر رنو، کامیون هم تولید می کند اعلام کرده که بر خلاف انتظار درآمد خالص شرکت به نصف پیش بینی قبلی هم نرسیده است. درست است که سود شرکت بعلت هزینه های بالای بازسازی کم شده ولی میزان فروش هم کمتر از سطح انتظارات بوده است.

حقیقت این است که ولوو تحت تاثیر رکود اقتصاد جهانی قرار گرفته. میزان تقاضا در سه ماهه سوم باز هم کاهش پیدا کرده؛ بویژه در بازار اروپا، همینطور در آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و آسیا.

نسبت به مدت مشابه قبل در سال 2011، تحویل محصولات ولوو هم حدود 8 درصد کم شده و با توجه به کاهش 25 درصدی سفارشات، آینده مثبتی هم برای ولوو وجود نخواهد داشت. در نتیجه این گروه صنعتی سرعت تولید خود را کاهش داده و آمادگی دارد این سیاست را ادامه دهد. این درحالیست که پیش بینی ها حکایت از آن دارند طی سال آینده ولوو توفیقی حداقل در بازارهای آمریکای شمالی و اروپا نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"