Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شرکت بی.پی و پرونده پایان ناپذیر فاجعه خلیج مکزیک

شرکت بی.پی و پرونده پایان ناپذیر فاجعه خلیج مکزیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فاجعه نشت نفت در خلیج مکزیک در سال 2010، بار دیگر گریبان شرکت بی.پی را گرفته است. دادگستری آمریکا اکنون این غول نفتی را به اتهام “سهل انگاری فاحش و سوء رفتار عمدی” فراخوانده است.

در نتیجه این اتهامات تازه، ارزش سهام بی پی، روز چهارشنبه حدود سه درصد سقوط کرد. سرمایه گذاران از این می ترسند که این محاکمه پایان ناپذیر باشد و سال ها به طول انجامد. پرونده جدید ژانویه آینده در نیواورلئان گشوده خواهد شد.

شرکت بی.پی، پیش از این برای عملیات پاکسازی و غرامت مستقیم، 22 میلیارد دلار پرداخته است. اگر قاضی دادگاه این شرکت را در مورد اتهام “سوءرفتار” مقصر بشناسد، جریمه آن ممکن است تا 21 میلیارد دلار باشد. غرامت های مشخص شده تاکنونی نیز می تواند افزایش یابد.

بنا به ارزیابی تحلیل گران، مجموعه این فهرست بالغ بر 69 میلیارد دلار، معادل 55 میلیارد یورو خواهد بود که بسیار بالاتر از پیش بینی این شرکت و حدود سه برابر سود خالص آن در سال 2011 است. شرکت بی.پی هرگونه مسئولیت در این زمینه را به طور قاطع رد می کند، اما شهرت آن به خاطر این فاجعه آسیب دیده و سهام این شرکت 35 درصد پائین تر از قبل معامله می شود. یعنی قبل ازوقوع انفجار بیستم آوریل 2010 در سکوی نفتی شرکت در اعماق آبها، که منجر به کشته شدن یازده نفر و ایجاد گسترده ترین نشت نفتی در تاریخ آمریکا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"