Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پیشرفت شرکت های جمهوری استونی در ارائۀ فن آوری های جدید

پیشرفت شرکت های جمهوری استونی در ارائۀ فن آوری های جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه جهان تجارت، به دومین شهر مهم استونی، “تارتو” آمده ایم. استونی فقط یک میلیون و سی صد هزار نفر جمعیت دارد اما در عرصه اتصال به اینترنت، در اروپا در مقام اول قرار دارد. در این کشور، شما می توانید از طریق اینترنت و طی 24 ساعت یک شرکت تاسیس کند. حتی، شما می توانید با تلفن همراه خود، رای دهید. همانطور که خواهید دید، در عرصۀ فن آوری های جدید، استونی محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کند.

برای مثال، یکی از شرکت های موفق که در سال 2007 توسط چند دانشجو پایگذاری شد، با ایدۀ ایجاد سیستم های پرداخت از طریق تلفن همراه، کار خود را شروع کرد. فقدان کارت های اعتباری در میان جوانان یا در برخی از کشورهای در حال توسعه آنان را به این فکر انداخت.

آنها به سرعت متوجه شدند که برای توسعۀ شرکت باید فراتر از مرزها رفت. بنابراین کمک شبکۀ موسوم به “اینترپراز یوروپ” (Enterprise Europe) که توسط کمیسیون اروپا راه اندازی شده است و بیش از شش صد شرکت در آن عضو هستند، بسیار مفید بود. برای پیشرفت و گشودن بازارهای جدید، شرکت های عضو همه نوع کمک، مشاوره و راهنمایی دریافت می کنند.

مارتین کوپل، مدیر عامل شرکت “فورتومو” و آندره دِمنِتیو، مدیر این شرکت هستند.

مارتین کوپل: “این شبکه این امکان را به ما داد که توانایی بیشتری در خود ببینیم و سعی کنیم به بازار هایی دستیابی داشته باشیم که در صورت تنها بودن، هیچگاه به سمتشان نمی رفتیم. در زمینۀ مالی هم ما اطمینان بیشتری پیدا کردیم.”

آندره دِمنِتیو: “همکاری و مشارکت ما با چندین شرکت اروپایی ازطریق این شبکه شکل گرفت، از طریق جلسات و تماس های متعددی که با کمک برنامه های مختلف اروپایی انجام شد.”

امروز این شرکت با شرکتهای دیگری ​​در بیش از 60 کشور در سراسر جهان همکاری می کند. آنها یک دفتر در سان فرانسیسکو تاسیس کرده و با بزرگترین شرکت های جهان که بازی های کامپیوتری منتشر می کنند، تجارت میکند.

آندره دِمنِتیِو، مدیر شرکت “فورتومو”: “دو سال پیش، ما تصور نمی کردیم حتی یک ایمیل به این شرکت ها ارسال کنیم یا با آنها کار کنیم. اما در حال حاضر با سی تا از بزرگترین شرکت های سازندۀ بازی های ویدیویی همکاری می کنیم. به علاوه، ارزیابی آنها از کار ما نیز بسیار مثبت است. ما از این همکاری راضی هستیم و آنها نیز کار و نحوۀ کار ما را دوست دارند. این واقعا بهترین نشانۀ موفقیت است.”

بی تردید، نشانه های دیگری نیز وجود دارد:
برای مثال، در سال جاری تعداد کارمندان از 25 نفر به 35 نفر افزایش خواهد یافت. گردش مالی در سال 2011، در مقایسه با سال 2010 دو برابر شده و به بیش از 4 میلیون و 300 هزار یورو رسیده است.

رمز موفقیت:

آندره: “رمز موفقیت؟ از روز اول، بین المللی فکر کنید…”
مارتین: “شما باید همان جایی باشید که مشتریان هستند… باید از همۀ فرصت ها استفاده کنید.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟