Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گردهم آیی همه سالۀ دست اندرکاران تلویزیونی در کن

گردهم آیی همه سالۀ دست اندرکاران تلویزیونی در کن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تلویزیون به طور فزاینده ای جهانی شده است. برنامه هایی را که ما مشاهده می کنیم، از فیلم های مستند و موزیکال گرفته تا مسابقات تلویزیونی و فیلم های سینمایی، در سراسر جهان تولید می شوند. در شهر “کن” در فرانسه، همه ساله، دست اندرکاران تلویزیونی در گردهم آیی MIP حضور دارند.

یورونیوز:
“در نوع خود، این بزرگترین رویداد جهانی است. بیش از یازده هزار نفر از صد کشور جهان در این گردهم آیی شرکت می کنند و برنامه های تلویزیونی را خرید و فروش می کنند. اینجا بازار تلویزیون است.”

نحوۀ کار این بازار چه گونه است و چه کالاهایی را می توان یافت؟

ان دو کرشوف، مدیر بخش برنامه های سرگرمی شرکت Reed Midem:
“اینجا همه چیز در مورد تلویزیون است. برنامه های آیندۀ شما، سری های تلویزیونی، پلیسی، عشقی و تمام برنامه های دیگر سرگرم کننده در اینجا شناخته می شوند و به بیش از صد کشور جهان فروخته می شوند. اینجا، تمام کسانی که بهترین برنامه های تلویزیونی را می سازند، گرد هم می آیند و تجارت می کنند و مصولات جدیدی را راه اندازی می کنند.”

البته بحران اقتصادی در اینجا نیز تاثیر گذار بوده است. تمام تلویزیون های جهان باید با محدویت های مالی کنار بیایند. یکی از ابزار برای مقابله با بحران کنونی، تولیدات مشترک است. موضوعی که در این مکان زیاد مورد بحث قرار می گیرد.

اووه ریشو جنسون، شبکه مستند اروپا:
“تولیدات مشترک و همکاری های گوناگون میان کشورها، واقعا می تواند کمک بزرگی برای تامین نیازهای مالی ساختن فیلم های مستند باشد و خصوصا در مقیاس بین المللی، امکان ساخت فیلم های بسیار خوبی را برای مخاطبان، فراهم می کند. به این ترتیب، روز به روز ما شاهد افزایش تعداد این نوع تولیدات هستیم.”

فن آوری های جدید دنیای تلویزیون را دگرگون خواهد کرد. برای مثال این تلویزیون های هوشمند: با اتصال به اینترنت، امکانات و کاربری های جدیدی عرضه می کنند.

حال سوال اینست که آیا اینترنت تهدیدی برای تلویزیون به حساب می آید یا بهترین دوست آن است؟

تام مورود، تحلیلگر
“برای بعضی عناصر خاص تلویزیون به ویژه در حیطۀ پخش تلویزیونی و همینطور ابزارهای سنتی، اینترنت تهدید جدی ای است اما فکر نمی کنم که در مجموع، به منزله تهدیدی برای کل صنعت تلویزیون به حساب بیاید. در واقع، یکی از خصوصیات تلویزیون این است که در دراز مدت فراتر از تهدیدات و مشکلاتی که ایجاد می کند، فرصت های جدیدی را نیز به ارمغان می آورد. “

در این میان، محصولات ویدیویی آنلاین نیز توسعۀ بزرگی پیدا کرده اند. اما آنها از چه طریق و چگونه حمایت می شوند؟

بیسمارک لِپه، از بنیانگذاران شرکت اویالا Ooyala
“برای کسب درآمد ما چهار منبع اساسی داریم. تبلیغات، فروش کارتی، اشتراک و چهارمین منبع، فروش مجوز برای استفاده از ویدیوهای آنلاین است که البته بسیاری اوقات نادیده گرفته می شود، ولی در واقع اجازه می دهد که ما قادر به ساخت و توزیع این برنامه ها در تمام کانال ها باشیم و بدیهی است که از این طریق درآمدی نیز داریم.”

چه در مورد محصولات جدید و چه در مورد پیشرفت های تکنولوژیکی، مسئلۀ مهم عمدتا در یک امر است: نوآوری.

ان دو کرشوف، مدیر بخش برنامه های سرگرمی شرکت Reed Midem:
“ما می دانیم که سریال های تلویزیونی کلا در حال تغییر هستند. دیگر مشتریان، غیر فعال روی مبل خود درحال تماشا نیستند، بینندگان با برنامه در تعامل هستند. اکنون صحبت از فیسبوک و تویتر و لوح های دیجیتالی است. مصرف کنندگان در مرکز این بازار و نوآوری ها قرار دارند.”

نوآوری به معنای تغییر همه چیز نیست. بلکه اطمینان حاصل از اینکه ما باز هم چهره های مشهور و مورد علاقه خود را در صفحۀ کوچکمان ببینیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن