Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موفقیت تجاری طرح زیست محیطی پالایش آب های آلوده با استفاده از نی خیزران

موفقیت تجاری طرح زیست محیطی پالایش آب های آلوده با استفاده از نی خیزران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته جهان تجارت، در باره نوآوری های سازگار با محیط زیست صحبت می کنیم. در اروپا، سه و نیم میلیون نفردر زمینه فن آوری های زیست محیطی و به ویژه در شرکت های کوچک و متوسط، مشغول به کارند. شرکت های کوچک و متوسطی که با فعالیت مشترک، از کمک های مالی نهادهای اروپایی بهره مند می شوند. یک شرکت هنگامی می تواند از چنین مساعداتی برخوردار شود که پیشتر، یک برنامه نوآوری زیست محیطی را به صنعتی سود آور بدل کرده باشد.

پرورش ساقه های خیزران برای پالایش آب های آلوده، شیوه ای است که به “تصفیه خیزران” معروف است. یک شرکت کوچک در جنوب فرانسه ده سال است که با این سیستم نوآورانه، آب های آلوده را بدون تولید بوی بد و پسماند تصفیه می کند. به علاوه ساقه های بامبو پس از مرگ در طبیعت تجزیه می شوند. آن چه باقی می ماند، چگونگی صنعتی کردن این شیوه است.

. برای پیشبرد بهتراین برنامه که بریتر واتر نام دارد، شرکت فرانسوی، با سه شرکت کوچک و متوسط دیگر و نیز با یک گروه بزرگ اروپایی صنایع غذایی شروع به همکاری کرد؛ این کنسرسیوم، سپس برنامه اش را به آزانس اروپایی رقابت و نوآوری معرفی کرد؛ پس از بررسی های اولیه، آژانس اروپایی یک کمک مالی به میزان سی درصد از سرمایه لازم برای تاسیس پایگاه راهبردی شرکت را در اختیار کنسرسیوم گذاشت.

ثمره کار برای این شرکت فرانسوی مشخص است؛ شیوه پیشرفته آن در بازار جهانی به فروش می رسد؛ سرمایه گذارانی در اقیانوس هند و آمریکای لاتین یافته است و در این اواخر پروژه هایی بزرگ در اسرائیل پذیرای این ایده نوآورانه هستند. خانم ورونیک افری، از مدیران این پروژه، رمز موفقیت خود را این گونه توضیح می دهد:” رابطه جدی با شرکت های کوچک و متوسط و همین طور با شرکای صنعتیمان . به علاوه، تامین مالی اروپایی به ما امکان داد تا به طور جدی چنین برنامه ای را صنعتی کنیم؛ و در پایان اعتباری که حمایت و نشان یک نهاد اروپایی به ما داد، امروز ما را قادر به حضور در عرصه جهانی ساخته است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟