Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وام های اروپایی در خدمت کارآفرینان شرکت های کوچک و متوسط

وام های اروپایی در خدمت کارآفرینان شرکت های کوچک و متوسط
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایرلند سومین کشور پس از یونان و پرتغال است که تحت قیمومیت مالی بین المللی در آمده است. امسال ایرلند مجبور به جلوگیری از وقوع رکود اقتصادی است. یکی از بزرگ ترین مشکلات کنونی شرکت های کوچک و متوسط، دسترسی به منابع مالی است. یک کارآفرین توانسته است با وجود کمبود اعطای وام، به آن دست یابد.

ماجرای درن گرنت در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. او که کارمند عالی رتبه در یک شرکت بزرگ کامپیوتری بود، تصمیم به ترک شغل و ایجاد یک فروشگاه مواد غذایی صد در صد طبیعی می گیرد.

درن با وجود شروع رکود اقتصادی، اعتقاد کامل به موفقیت داشت. او همه پس انداز خود را در این طرح سرمایه گذاری می کند ولی برای تعمیرات در فروشگاه، خرید محصولات و پرداخت اولین دستمزد کارکنان احتیاج به منبع مالی داشت.

او به دنبال وام های کوچک اروپایی می رود که تا ۲۵ هزار یورو به شرکت های کوچک واگذار می کند. این منابع مالی از طریق واسطه های “صندوق اروپایی سرمایه گذاری” پرداخت می شود.

درن گرنت می گوید: “در گوگل “سرمایه گذرای اتحادیه اروپا برای شرکت های کوچک” را جستجو کردم. نتیجه یک وبسایت به این نام بود و وقتی داخل آن شدم، فهمیدم که یک منبع مالی برای شرکت های اتحادیه اروپا وجود دارد. همین مرا به وبسایت وام های کوچک ایرلندی راهنمایی کرد. من تقاضای وام ۲۵هزار یورویی کردم تا تجارتم را شروع کنم.”

اکنون درن هشت کارمند استخدام کرده است و چهار نفر از آنها تمام وقت کار می کنند. آنها هم برای فروشگاه و هم برای وبسایت فروش آنلاین، مشغول به کارند. این وبسایت موفقیت بزرگی کسب کرده است: حجم معاملات سال گذشته آن هشتصد هزار یورو بوده و در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ میلادی جایزه بهترین وبسایت شرکت های کوچک و متوسط ایرلند را از آن خود کرده است.

درن گرنت می گوید: “وبسایت، بهترین سرمایه گذاری شرکت بود و ۲۵ برابر سرمایه اولیه را بازگرداند. شگفت انگیز است. جوایز متعددی گرفت. ما رقابت کردیم، یک فروشگاه کوچک با سرمایه اولیه کوچک، با شرکت های بزرگ چندملیتی در این عرصه رقابت می کند. در عرصه وبسایت پیشرو شدیم.”

در وبسایت دوهزار محصول ارائه شده است و به زودی این رقم به سه هزار خواهد رسید. درن نام تجاری خود را در اتحادیه اروپا ثبت کرده است و در نظر دارد امسال فعالیت وبسایت را در انگلستان گسترش دهد.

درن گرنت درباره رمز موفقیت خود می گوید: “رمز موفقیت توانایی تضمین منابع مالی برای توسعه، حفظ پویایی و خلاقیت وبسایت و صادرات محصولات در اروپا است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟