Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجله هفتگی اروپا، زمان حساس برای یورو

مجله هفتگی اروپا، زمان حساس برای یورو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وقتی رهبران اروپا از ادغام بیشتر یا کمتر سخن می گویند و تنها چند روز فرصت به نجات یورو وجود دارد، یعنی این وجه رایج سخت در زحمت است. آیا می توان از فاجعه جلوگیری کرد؟ این موضوع اصلی این هفته است….به اخبار هفته اروپا خوش آمدید.

با توجه به ماهیت بحران یورو، کنفرانس سران اتحادیه اروپا و آمریکا، بدون سرو صدا برگزار شد. واشنگتن می گوید آماده است تا به دشواریهای دیون ملی در اروپا کمک کند، اما اینکه چطور، هنوز معلوم نیست…

“اگر اروپا محدود شود، با مشکل روبرو باشد، ایجاد کار در آمریکا هم دشوار خواهد شد زیرا ما صادرات بسیاری به اروپا داریم. اروپا یکی از مهمترین طرفین بازرگانی آمریکاست.”

نگرانی در مورد وضعیت یورو به کنار، منطقه یورو اکنون نگران بروز رکودی دیگر است. گزارشها حاکی از آنستکه اروپا هم اکنون وارد رکود اقتصادی دیگری شده است.

وزرای دارایی منطقه یورو همچنین در طول هفته برای تقویت صندوق ثبات اروپا به مذاکره نشستند. اینکه چطور چنین امری میسر خواهد شد، هنوز معلوم نیست.

در مورد اینکه چگونه وزرای دارایی اروپا خواهند توانست وجوه لازم برای نجات کشورهای آسیب پذیر تر اروپا مثل ایتالیا را فراهم کنند، تردیدهای فراوانی وجود دارد. روز چهارشنبه، صحبت از دخالت صندوق بین المللی پول بود.

آلمان می خواهد اتحادیه اروپا در کنترل بودجه کشورهای عضو، قدرت بیشتر داشته باشد. پیشاپیش کنفرانس سران هفته آینده در بروکسل، رئیس جمهور فرانسه خواهان ترمیم مفاد معاهده اروپا شده است.

“در این مرحله بحرانی، و بدنبال راه طولانی که طی کرده ایم، باید آنچه را لازم است بدست آورده و بروی آن تاکید کنیم. به این دلیل است که فرانسه و آلمان خواهان یک معاهده جدید اروپایی هستند که ساختار اروپا را مجددا شالوده ریزی کند.”

علیرغم فشارهای بین المللی، آلمان در مقابل دخالت دادن بانک مرکزی برای حل بحران مالی اروپا، مقاومت کرده است. با المار بروک، نماینده پارلمان اروپا به گفتگو نشسته ایم و از او پرسیده ایم که چرا آلمان و فرانسه می خواهند به بروکسل قدرت بیشتری بدهند:

اخبار هفته اروپا را می شنیدید. در میان تحولات هفته آینده:

انتظار می رود رم از برنامه های ریاضتی اش پرده بردارد،

وزرای خارجه ناتو در بروکسل گردهم می آیند،

…و روز جمعه، آخرین فرصت برای سران اروپاست که بحران یورو را حل کنند.

…با یورونیوز بمانید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟