Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تراکتورها و کشاورزان خشمگین در مقابل پارلمان اروپا تجمع کردند

Europe Farmers Protest
Europe Farmers Protest Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ده‌ها کشاورز و حدود بیست تراکتور روز سه‌شنبه مقابل پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه دست به تجمع زدند تا جلسه نمایندگان پارلمان را به چالش بکشند.

آگهی

این تظاهرات، هم با هدف محکوم کردن واردات محصولاتی کشاورزی که مطابق استانداردهای فرانسه نیستند برگزار شد و هم با هدف اعلام مخالفت با «تراریخته‌های جدید».

ژرمن کرانتز که یکی از کشاورزان معترض بود، به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما می‌خواهیم به نمایندگان پارلمان اروپا بگوییم که واردات محصولاتی را که مطابق با استانداردهای تحمیل شده به ما نیست، متوقف کنند. به عنوان مثال، برای پرورش مرغ در اوکراین از آنتی بیوتیک‌هایی استفاده می‌شود که اینجا در فرانسه ممنوع است و این کار امکان رقابت را از ما می‌گیرد.»

ماری پل بلر که یک کشاورز ۴۳ ساله است نیز می‌گوید هر دو ماه یک‌بار ۵۰۰ یورو درآمد دارد و به همین دلیل از نظر مالی به شوهرش وابسته است. 

او می‌گوید: «تمام چیزی که ما می‌خواهیم این است که بتوانیم از طریق حرفه خود، امرار معاش کنیم.» او با اشاره به نمایندگان پارلمان اروپا افزود: «این افراد متوجه چنین مشکلاتی نیستند زیرا هر ماه حقوق خود را دریافت می‌کنند».

در این روز، تظاهرات دیگری نیز از سوی اعضای کنفدراسیون «پیزان (paysanne) و ۱۲ سازمان محیط زیستی مانند صلح سبز، دوستان زمین و نسل های آینده، در مقابل پارلمان اروپا برگزار شد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات نیز از سراسر فرانسه به استراسبورگ آمده بودند و در حالی که برخی لباس‌هایی به شکل زنبور یا گاو بر تن داشتند، از نمایندگان پارلمان اروپا خواستند تا پیشنهاد کمیسیون اروپا برای کاهش قوانین مربوط به تکنیک جدید ویرایش ژنوم (NGT) را که با هدف توسعه گونه‌های گیاهی مقاوم در برابر خطرات آب و هوایی یا حشرات طراحی شده، رد کنند.

در آستانه رای گیری توسط نمایندگان پارلمان اروپا برای این پیشنهاد، سیلو کولاس، دبیر ملی کنفدراسیون «پیزان» ابراز نگرانی کرد که هیچ ارزیابی یا امکان ردیابی یا برچسب گذاری این تکنیک‌ها وجود ندارد.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «رأی دادن به این متن، برخلاف حق شهروندان برای انتخاب غذای خود است و باعث نابودی بخش ارگانیک و از بین بردن تنوع تولید می‌شود و تنها باعث توسعه آفت کش‌ها و کودهای نیتروژن می‌شود.»

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در مواجهه با خشم کشاورزان، روز سه‌شنبه یک طرح قانونی با هدف کاهش استفاده از آفت‌کش‌ها را از دستور کار خارج کرد.

کمیسیون اروپا هفته گذشته نیز برای اعلام حمایت خود از کشاورزان، برخی امتیازات جزئی را از جمله در موضوع محدودیت واردات محصولات دامی و کشاورزی از اوکراین پیشنهاد داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا با تصویب قانونی جاسوسی از خبرنگاران را محدود کرد و بر حمایت از رسانه‌ها افزود

دولت هند کشاورزان خشمگین را به مذاکره دعوت کرد

تراکتورها در برابر پلیس؛ کشاورزان بزرگراه‌های منتهی به پاریس را مسدود کردند