Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایان گرفتاری ۱۷ روزه؛ امدادگران هندی تمام ۴۱ کارگر محبوس در تونل را نجات دادند

امدادگران در کنار تونل به تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳
امدادگران در کنار تونل به تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امدادگران هندی موفق شدند تمام ۴۱ کارگر ساختمانی را که به مدت ۱۷ روز در داخل یک تونل فروریخته در هیمالیا گیر افتاده بودند، نجات دهند.

آگهی

این عملیات پس از ساعاتی حفاری در میان آوار سنگ، بتن و خاک صورت گرفت و همه این ۴۱ نفر صحیح و سلامت از تونل خارج شدند. تخلیه این مردان حدودا یک ساعت طول کشید و این افراد روی برانکاردهای چرخدار از طریق یک لوله فولادی به عرض ۹۰ سانتیمتر بیرون کشیده شدند. 

وکیل حسن، یکی از رهبران تیم نجات در این خصوص به خبرگزاری رویترز گفت: «وضعیت آنها کاملا عالی و درجه یک است. درست مثل من و شما. هیچ مشکلی در سلامتی آنها وجود ندارد.»

اولین نفری که تخلیه شد، مردی کوتاه قد که ژاکت زمستانی خاکستری تیره به تن و کلاه سخت زرد بر سر داشت. این افراد پس از خروج از تونل با لبخندی بر لب کسانی را که به استقبالشان رفته بودند در آغوش گرفتند.  ناراندرا مودی، نخست وزیر هند پس از پایان این عملیات نجات در صفحه توییتر خود نوشت: «می‌خواهم به دوستانی که در تونل گرفتار شده بودند بگویم که شجاعت و صبر شما الهام بخش همه ماست. این مایه خرسندی است که پس از مدت‌ها انتظار، این دوستان ما اکنون با عزیزان خود دیدار خواهند کرد. صبر و شجاعتی که همه این خانواده در این زمان پرچالش نشان دادند، قابل قدردانی نیست.» 

این مردان که همگی از قشر کارگران کم درآمد در یکی از فقیرترین ایالت‌های هند به نام «اوتاراکند» هستند، از زمانی که این تونل ۴.۵ کیلومتری در تاریخ ۱۲ نوامبر فروریخت،‌ در تونل گرفتار مانده بودند. 

قبل از اینکه نیروهای امدادی بتوانند از طریق این لوله پیش بروند و اقدام به بیرون آوردن این مردان کنند، ابتدا باید این لوله راه خود را به محل استقرار کارگران باز می‌کرد و آوار به جای مانده از این کار نیز همزمان تخلیه می‌شد.

ده‌ها نیروی امدادی با طناب و نردبان بیرون از تونل صف کشیده و همه آمبولانس‌ها آماده‌باش بودند تا این مردان را بیمارستان منتقل کنند. 

تصویری به دست آمده از یکی از کارگزان گرفتار شده در تونل به تاریخ ۲۱ نوامبر
تصویری به دست آمده از یکی از کارگزان گرفتار شده در تونل به تاریخ ۲۱ نوامبرآسوشیتدپرس

طرح جاه‌طلبانه نارندا مودی برای زائران هندو

این تونل بخشی از طرح ساخت بزرگراه ۱.۵ میلیارد دلاری «چار [چهار] دام» به عنوان یکی از جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند است که هدف اصلی آن اتصال «چهار مکان زیارتی هندوها» از طریق ایجاد یک شبکه جاده‌ای به طول ۸۹۰ کیلومتر است.

مقامات هنوز در مورد علت فروریزش این تونل به طور رسمی اظهار نظر نکرده‌اند، اما آنچه مسلم است این است که این منطقه مستعد رانش زمین، زلزله و سیل است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام خوش آمدگویی در آسابا؛ داستان عجیب پروازی که فکر می‌کرد به مقصد رسیده است

افتتاح ساختمان جدید پارلمان هند؛ نارندرا مودی در برابر راهبان به خاک افتاد

نارندا مودی: تا ۲۵ سال آینده هند را به کشوری توسعه‌یافته تبدیل خواهم کرد