Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نارندا مودی: تا ۲۵ سال آینده هند را به کشوری توسعه‌یافته تبدیل خواهم کرد

نارندا مودی نخست‌وزیر هند
نارندا مودی نخست‌وزیر هند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، روز دوشنبه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) گفت قصد دارد این کشور را در ربع قرن آینده به «کشوری توسعه‌یافته» تبدیل کند.

آگهی

نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، روز دوشنبه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) گفت قصد دارد این کشور را در ربع قرن آینده به «کشوری توسعه‌یافته» تبدیل کند.

آقای مودی که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال هند از بریتانیا سخن می‌گفت اضافه کرد که برای دستیابی به این هدف، سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی را تشویق خواهد کرد.

اقتصاد هند سال‌ها است که در بحران قرار دارد و با همه‌گیری کووید-۱۹ این وضعیت تشدید نیز شده است. تولید ناخالص داخلی این کشور در پی همه‌گیری ۲۳٫۹ درصد کاهش یافته است.

بنابر یک مطالعه منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی پیو (Pew)، استانداردهای زندگی اقشار زیر خط فقر در هند در نتیجه همه‌گیری چنان کاهش یافته که در سال ۲۰۲۱ تعداد افرادی که در این کشور با ۲ دلار یا کمتر در روز زندگی می‌کنند، به ۷۵ میلیون نفر رسیده است.

تورم و مشکلات اقتصادی باعث شده است این کشور در سال جاری صادرات گندم و شکر خود را محدود کند. همزمان متوسط نرخ سالانه تورم خرده‌فروشی در سومین اقتصاد بزرگ آسیا به ۷٫۸ درصد رسیده که بالاترین حد آن طی ۸ سال گذشته است.

نارندرا مودی در سخنرانی روز دوشنبه خود هیچ اشاره‌ای به روابط پرتنش هند با پاکستان یا چین نکرد و از اینکه بهبود روابط با این کشورها در چه شرایطی ممکن است، سخنی به میان نیاورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان گرفتاری ۱۷ روزه؛ امدادگران هندی تمام ۴۱ کارگر محبوس در تونل را نجات دادند

هند با آمریکا منافع مشترک دارد نه ارزش‌های مشابه؛ چرا دهلی نو نمی‌تواند متحد واشنگن باشد؟

بازدید نارندرا مودی از محل کشته شدن سربازان هندی در خط مرزی با چین