کشاورزان هندی با وادار کردن مودی به عقب‌نشینی از اصلاحات، پیروزمندانه به ۱۵ ماه اعتصاب پایان دادند

پیروزی کشاورزان اعتصابی هند پس از یک سال اعتراض
پیروزی کشاورزان اعتصابی هند پس از یک سال اعتراض Copyright Altaf Qadri/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ده‌ها هزار کشاورز هندی، روز شنبه و پس از یک سال و سه ماه اعتصاب و بست‌نشینی، با تحمیل خواسته‌های خود به دولت دست راستی ناراندا مودی برای پایان اصلاحات، پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان اعتراض‌ها و توقف پیگرد کیفری معترضان پیروزمندانه به خانه بازگشتند.

آگهی

ده‌ها هزار کشاورز هندی، روز شنبه و پس از یک سال و سه ماه اعتصاب و بست‌نشینی، با تحمیل خواسته‌های خود به دولت دست راستی ناراندا مودی برای پایان اصلاحات، پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان اعتراض‌ها و توقف پیگرد کیفری معترضان، پیروزمندانه به خانه بازگشتند.

نخست وزیر هند ماه گذشته در یک نطق تلویزیونی عقب‌نشینی دولت و پارلمان از سه برنامه اصلاحات کشاورزی را رسما اعلام کرده بود. هدف پروژه‌های اصلاحی، افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشاورزی و مدرنیزه کردن آن اعلام شده بود. کشاورزان می‌گفتند اجرای این برنامه‌ها تولید، بها و در نهایت زندگی آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ارائه لایحه اصلاحات کشاورزی در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی از سوی دولت مودی خشم بسیاری از دهقانان را برانگیخت و اعتراض‌های خشونت باری را رقم زد. در جریان این اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها ده‌ها نفر کشته و صدها کشاورز و پلیس زخمی شدند.

با وجود عقب‌نشینی رسمی دولت هند و لغو اجرایی شدن قانون اصلاحات کشاورزی، دهقانان اعتصابی خواستار پرداخت غرامت به بازماندگان جان‌باختگان‌ اعتراض‌ها، پایان پیگرد کیفری سازماندهندگان اعتصاب‌ها و تعیین بهای تضمینی خرید محصولات بودند. دولت مودی، بخشی از این خواسته‌ها را برآورده کرده و برای بخشی دیگر، کمیسیون تشکیل داده است.

کشاورزان اعتصابی پس از یک سال و سه ماه، موانع و سنگربندی خیابان‌ها و همچنین چادرها و سرپناه‌های موقتی خود را از سطح دهلی نو، پایتخت جمع کردند. معترضان جوان‌تر، در زمان پایان اعتصاب طولانی در خیابان‌ها می‌رقصیدند.

با وجود پایان این بست‌نشینی کم‌سابقه، کشاورزان به دولت ناراندا مودی هشدار می‌دهند که در صورت وفادار نبودن حکومت به وعده‌هایش، آن‌ها به دهلی بازخواهند گشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از افزایش حملات به مسیحیان هند در آستانه کریسمس

توئیت ریحانا در حمایت از کشاورزان معترض خشم دولت هند را برانگیخت

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد