Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار شورای عالی برابری به دولت فرانسه: خشونت و شکنجه در فیلم‌های پورن به سطح جنایت رسیده است

خشونت در رابطه جنسی
خشونت در رابطه جنسی Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای عالی برابری در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرد، اِعمال «غیرقانونیِ» «شکنجه» و «خشونت» را در صحنه‌های مختلف فیلم‌های پورنو محکوم کرد و از دولت فرانسه خواست تا علیه «سیستم قربانی کردن زنان برای کسب سود در صنعت پورنوگرافی»اقدام کند.

آگهی

نهاد ناظر برگزیده دولت فرانسه در حوزه برابری جنسیتی، هدف از انتشار این گزارش را وارد کردن شوک به وجدان‌هایی عنوان کرده که شاهد انتشار سیل‌آسای پورنوگرافیِ خشونت‌آمیز و تحقیرآمیز در قالب نسخه‌های آنلاین توسط صنعت پورن هستند. چرا که بنا بر نتایج بررسی شورای عالی برابری، رویه حاکم بر صنعت پورن بذر تجاوز و زن‌کشی را در دنیای واقعی می‌کارد.

مطابق بررسی این شورا، در حال حاضر، ۱.۴ میلیون ویدیوی پورن با محتوای اَعمال سادیستی از جمله اقدام به خفه کردن، تجاوز گروهی به یک زن و سپس انزال جمعی بر روی بدن او، انجام همزمان اعمال جنسی مختلف برای چندین مرد، شکنجه، برق‌گرفتگی، سکسِ غافلگیرانه بر روی چهار پلتفرم اصلی پورنوگرافیک (Pornhub، XVideos، Xnxx، Xhamster) وجود دارد.

سیلوی پیر بروسولت، رئیس  شورای عالی برابری در گفتگو با رادیو فرانس‌انتر گفت: «پورنوگرافی خشونت‌آمیز، در واقع، به کارخانه‌ای برای تولید متجاوزان آینده و قاتلان زنان در آینده بدل شده است.» خانم بورسولت همچنین تاکید کرد که کسی حق بهره‌برداری از بدن انسان و جلب رضایت فرد برای انجام عمل خشونت‌آمیز علیه خودش را ندارد و بر همین اساس، وادار کردن زنان به امضای چنین قراردادهایی غیرقانونی است.

او تاکید کرد: «این مکتب تبعیض جنسیتی، این مکتب خشونت جنسی که به ظهور پورنوگرافی منجر شده، باید تعطیل شود.»

شورایی که خانم  بروسولت ریاست آن را برعهده دارد، توصیه‌هایی را به نخست وزیر فرانسه ارائه می‌کند. این شورا در سال ۲۰۱۳ به ابتکار دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه، تاسیس شد.

در بخش دیگری از گزارش این شورا آمده است: «در پورنوگرافی، زنان و دختران به طور گسترده قربانی خشونت فیزیکی و جنسی هستند. زنانی که در قالب بدترین کلیشه‌های جنسیتی و نژادپرستانه کاریکاتور شده‌، تحقیر می‌شوند، انسان‌زدایی می‌شوند، مورد تعرض قرار می‌گیرند، شکنجه می‌شوند، مورد رفتارهایی قرار می‌گیرند که هم با کرامت انسانی و هم با قوانین فرانسه مغایرت دارد.»

شورای عالی برابری فرانسه در پایان نیز مجموعه‌ای از توصیه‌ها را به دولت فرانسه ارائه کرده، از جمله اقدامات قانونی علیه سایت‌های پورن و مسدود کردن و جریمه کردن سایت‌های بدون کنترل سنی مؤثر.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

مطابق بررسی‌های انجام شده در فرانسه، ۴۲ درصد از پسرانی که در معرض فیلم‌های پورن قرار دارند، تصور می‌کنند که دختران از پرخاشگری فیزیکی در رابطه جنسی لذت می‌برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیا مانع دسترسی نوجوانان به سایت‌های پورنوگرافی می‌شود؛آمارها از کودکانی که فیلم‌ پورن دیده‌اند

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

ماجرای تماشای پورن و «پاهای عریان» در پارلمان بریتانیا؛ نمایندگان زن شکایت کردند