Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ماجرای تماشای پورن و «پاهای عریان» در پارلمان بریتانیا؛ نمایندگان زن شکایت کردند

جلسه مجلس عوام بریتانیا
جلسه مجلس عوام بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از نمایندگان زن حزب محافظه‌کار می‌گویند یکی از مردان همکار و هم حزبی‌ آنها در گوشی تلفن همراه خود مشغول تماشای فیلم پورن بوده است.

آگهی

گروهی از نمایندگان زن حزب محافظه‌کار از بوریس جانسون شکایت کردند که یکی از نمایندگان هم‌حزبی آنها در پارلمان بریتانیا مشغول تماشای فیلم پورن در گوشی تلفن همراه خود بوده است.

رسانه‌های بریتانیایی گزارش داده‌اند که گروهی از نمایندگان زن حزب محافظه‌کار عصر دوشنبه نیز با کریس هیتون هریس، مسئول امور انضباطی پارلمان این کشور ملاقات و در خصوص این نماینده مرد که نامش فاش نشده گفتگو کرده‌اند.

دفتر کریس هیتون با تایید این مطلب طی بیانیه‌ای اعلام کرده که این رفتاری کاملا غیرقابل قبول است و حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هنوز مشخص نیست که نماینده مذکور چه کسی بوده اما تنها این نکته فاش شده که او یک عضو حزب محافظه‌کار در پارلمان بریتانیا است. آنطور که رسانه‌های بریتانایی منتشر کرده‌اند این نماینده در طول یکی از جلسات پارلمان در گوشی تلفن همراه خود مشغول تماشای فیلم پورن بوده است.

موضوع زن‌ستیزی و رفتار نامناسب جنسی اخیرا در پارلمان بریتانیا ابعاد گسترده‌ای گرفته است. در همین رابطه روز چهارشنبه کارولین لوکاس، رهبر حزب سبز از بوریس جانسون با اشاره به این مطلب خطاب به نخست وزیر این کشور گفت: «پنجاه و شش عضو این مجلس به دلیل آزار جنسی تحت بازجویی قرار دارند و این شامل سه عضو کابینه شما هم می‌شود.»

بوریس جانسون در پاسخ گفت: «آزار و اذیت جنسی حتما امری غیرقابل تحمل است و در حال حاضر نمایندگان رویه‌ای دارند که می‌توانند بر مبنای آن این مسائل و مشکلات را به اطلاع مقام‌های پارلمان برسانند. هرچند این مسئله دلیلی برای اخراج افراد نیست.»

زن‌ستیزی و «غریضه‌ اصلی» در پارلمان بریتانیا

اتفاق جدید تنها چند روز پس از آن رخ می‌دهد که روزنامه میل آن ساندی به نقل از یک نماینده ناشناس از حزب محافظه کار مدعی شده بود که خانم آنجلا راینر، از حزب کارگر در جلسه پاررلمان و هنگامی که بوریس جانسون در حال سخنرانی بوده، پاهای عریان خود را مانند شارون استون، بازیگر فیلم «غریضه اصلی» به صورت ضربدری روی هم قرار می‌داده و جا به جا می‌کرده است. این روزنامه مدعی شده خانم راینر این کار را برای پرت کردن حواس رهبر حزب محافظه‌کار در حین سخنرانی خود انجام داده است.

این ماجرا حواشی بسیاری را در پارلمان این کشور پدید آورده و سردبیر این نشریه به دلیل این گزارش از سوی رئيس مجلس عوام به پارلمان بریتانیا احضار شده است. سردبیر این روزنامه البته از حضور در جلسه امتناع کرد و گفت که روزنامه‌نگاران نباید از مقام‌های مجلس عوام دستور بگیرند.

این موضوع جنجال‌های فراوانی را پدید آورده و بسیاری از این روزنامه به دلیل نسبت دادن اتهام‌های منزجر کننده به خانم راینر انتقاد کرده‌اند. راینر در یک مصاحبه تلویزیونی در این خصوص ضمن نادرست خواندن این گزارش، آن‌را مشمئزکننده خوانده و تاکید کرد که از انتشار این گزارش کاملا ترسیده و نگران این بوده که مردم هنگام خواندن چنین مطلبی چه فکری در مورد او خواهند کرد.

او همچنین در حساب توییتری خود در پستی ضمن انتقاد از نزدیکان بوریس جانسون برای ساختن چنین داستانی نوشت: «من متهم شده‌ام که برای پرت‌کردن کردن حواس نخست وزیر ترفندهایی به کار برده‌ام. آن‌هم فقط به دلیل اینکه زن هستم و پا دارم. زنان در سیاست هر روز با تبعیض جنسی و زن ستیزی روبه‌رو می‌شوند و من هم با آنها تفاوتی ندارم.»

خانم راینر که از خانواده کارگری در شمال بریتانیا می‌آید در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرده و فعالیت سیاسی خود را در جنلش اتحادیه کارگری آغاز کرده است. این نقطه کاملا مقابل بوریس جانسون تعریف می‌شود که در مردسه خصوص نخبگان Eton و همچنین دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده است.

با این حال حتی شخص بوریس جانسون هم این مقاله را محکوم کرد و در حساب توییتری خود نوشت: «من هرچند که تقریبا در هر موضوع سیاسی با آنجلا راینر مخالفم اما به او به عنوان یک نماینده پارلمان احترام می‌گذارم و از ن‌ستیزی که به طور ناشناس به او وارد شده، ابراز تاسف می‌کنم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار شورای عالی برابری به دولت فرانسه: خشونت و شکنجه در فیلم‌های پورن به سطح جنایت رسیده است

شکایت زنان فیلم‌های پورن از مردان متجاوز در صحنه فیلمبرداری؛ جنبش#Metoo به پورنوگرافی فرانسه رسید

احتمال انتصاب هنرپیشه سابق فیلم‌های پورنو به وزارت فرهنگ برزیل