Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عملیات هلی‌برد نیروهای ویژه ایتالیا برای نجات کشتی ترک؛ حضور چند ایرانی‌ در میان بازداشتی‌ها

عملیات نیروهای ویژه ایتالیا
عملیات نیروهای ویژه ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای ویژه ایتالیایی پس از تهدید خدمه یک کشتی باری ترکیه از سوی «افراد ناشناس» بهنگام عبور از آب‌های ایتالیا به مقصد فرانسه، طی یک عملیات هلی‌برد بر عرشه آن فرود آمدند.

آگهی

وزارت حمل و نقل ترکیه روز جمعه اعلام کرد که همزمان با عبور این کشتی از آبهای جنوبی ناپل، خدمه کشتی متوجه حضور حدود ۱۵ فرد ناشناس می‌شوند. کاپیتان کشتی به محض مشاهده دو نفر از آنها که چاقو به دست داشته‌اند، پیام هشداری به مقام‌های دریایی ترکیه ارسال می‌کند. مقام‌های ترکیه نیز بلافاصله گشت‌های ویژه فرانسوی و ایتالیایی را در جریان گذاشته‌اند. 

روزنامه ایتالیایی ری‌پابلیکا گزارش کرده که این ۱۵ نفر با هدف رساندن خود به اروپا در کشتی پنهان شده بودند اما در میانه مسیر از سوی خدمه کشتی پیدا شده‌اند. آنها سپس تلاش کرده‌اند که با استفاده از سلاح سرد، خدمه کشتی را گروگان بگیرند تا کنترل آن را در اختیار خود داشته باشند. 

این کشتی دارای ۲۰۰ متر طول و ۲۰ متر عرض است و به همین دلیل پنهان شدن در آن کار دشواری نبوده است.

تفنگداران دریایی ایتالیا پس از دریافت پیام درخواست کمک با استفاده از بالگرد روی عرشه این کشتی فرود آمدند و کنترل آن را از دست گروگان‌گیران خارج کردند. رسانه‌های ایتالیایی گزارش دادند که تعدادی از مسافران غیرقانونی کشتی باری ترکیه‌ای از سوی نیروهای ایتالیایی دستگیر شده‌اند و تعدادی نیز تلاش کرده‌اند با پریدن به دریا فرار کنند که عملیات برای شناسایی و دستگیری آنها ادامه دارد. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

خبرگزاری ایتالیاییِ آنسا هویت این افراد را مهاجران سوری، عراقی و ایرانی اعلام کرده که یک زن باردار نیز در میان آنها وجود دارد. این خبرگزاری همچنین اعلام کرده که سه نفر از این مهاجران غیرقانونی دارای اسلحه گرم بوده‌اند که از سوی نیروهای ویژه ایتالیا خلع سلاح شده‌اند.

آنسا خاطرنشان کرده که دو زن مهاجر به بیمارستان و سایر مهاجران دستگیر شده نیز به یک مرکز پذیرش مهاجران در ایتالیا منتقل شده‌‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از نجات و ورود گروهی از مهاجران به جزایر قناری اسپانیا

دزدان دریایی نیجریه ۶ ملوان اوکراینی را آزاد کردند

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد