Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چهار دزد دریایی در دانمارک محاکمه می شوند

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright canva pro
Copyright canva pro
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این چهار مرد که ملیت‌ آن‌ها فاش نشده است پس از تبادل آتش با نیروی دریای دانمارک که در آب‌های بین‌المللی خلیج گینه در حال گشت زنی بودند دستگیر شدند.

آگهی

دادگاهی در کپنهاگ دانمارک، روز چهارشنبه ۲۲ دسامبر (یک دی) قرار بازداشت چهار دزد دریایی را کیلومترها دورتر از خاک این کشور تمدید کرد.

یک کشتی نیروی دریایی دانمارک ماه گذشته پس از تبادل آتش در سواحل نیجریه این چهار نفر را بازداشت کرده بود. موضوع انتقال احتمالی آن‌ها به دانمارک همچنان به‌عنوان یک ابهام حقوقی باقی مانده است.

وکیل یکی از این افراد به خبرگزاری فرانسه گفت که قرار بازداشت این چهار مرد پیش از محاکمه غیابی آن‌ها به‌مدت چهار هفته دیگر تمدید شده است.

این چهار مرد که ملیت‌ آن‌ها فاش نشده است پس از تبادل آتش با نیروی دریای دانمارک که در آب‌های بین‌المللی خلیج گینه در حال گشت زنی بودند دستگیر شدند.

به گفته مقامات دانمارکی، چهار دزد دریایی دیگر در این درگیری کشته شدند و نهمین نفر موفق به فرار شد.

یکی از چهار نفری که در درگیری مجروح شده بود تحت نظر پلیس غنا به بیمارستانی در این کشور انتقال یافت. پای او در درگیری با نیروهای دانمارکی قطع شد.

مقامات دانمارکی گفتند که سه دزد دریایی دیگر همچنان در کشتی تحت بازداشت نگهداری می‌شوند.

دانمارک هرگز دزدان دریایی را به خاک خود انتقال نمی‌دهد و توافقنامه استرداد با کشورهای همسایه این حادثه ندارد.

دادستانی دانمارک می‌گوید که این افراد با نزدیک شدن به کشتی نیروی دریایی کشور اقدام به تیراندازی کردند. آن‌ها به‌دلیل حمله به سربازان دانمارکی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند موضوعی که این چهار مظنون آن را رد می‌کنند. آن‌ها می‌گویند اقدام به تیراندازی در دفاع از خود بوده است.

خلیج گینه در پنج هزار و ۷۰۰ کیلومتری از سنگال قرار دارد و تا آنگولا امتداد می‌یابد. در این مکان تنها در سال گذشته ۱۹۵ حمله به کشتی‌های مختلف ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدان دریایی خدمه یک کشتی آلمانی را ربودند

دزدان دریایی در اقیانوس آرام به کفش‌های ملوانان هم رحم نکردند

فرانسه باید به دزدان دریایی غرامت بدهد