دزدان دریایی نیجریه ۶ ملوان اوکراینی را آزاد کردند

عکس آرشیوی از یک کشتی اوکراینی که هدف حمله دزدان دریایی سومالی قرار گرفته بود
عکس آرشیوی از یک کشتی اوکراینی که هدف حمله دزدان دریایی سومالی قرار گرفته بود   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

ولودیمر زلنسکی با اعلام اینکه منتظر بازگشت ملوانان آزاد شده به خانه است از کلیه‌ دیپلمات‌های اوکراینی و همه افرادی که در آزادی هموطنانش نقش داشته‌اند،‌ تشکر کرده است.

رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید شش ملوان کشورش که اواسط دسامبر سال گذشته میلادی در خلیج گینه به دام دزدان دریایی نیجریه افتاده بودند از اسارت آزاد شده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی روز شنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تایید کرد که کلیه خدمه کشتی باری استِویا از اسارت دزدان دریایی نیجریه رها شده‌اند.

گفتنی است که شش خدمه کشتی یاد شده همگی اتباع اوکراین بودند که پس از حمله دزدان دریایی به مدت یک ماه و نیم اسیر شده بودند.

رئیس جمهوری اوکراین در پیام خود که برخلاف اغلب سیاستمداران به جای توییتر در اینستاگرام منتشر شده به شهروندان کشورش اطمینان داده که ملوانان در وضعیت امن و مطمئنی قرار دارند.

ولودیمیر زلنسکی با اعلام اینکه منتظر بازگشت ملوانان آزاد شده به خانه است از کلیه‌ دیپلمات‌های اوکراینی و همه افرادی که در آزادی هموطنانش نقش داشته‌اند،‌ تشکر کرده است.

کشتی باری استِویا ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ هدف حمله دزدان دریایی در سواحل نیجریه قرار گرفت و هشت خدمه آن از جمله شش تبعه اوکراینی به اسارت گرفته شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط