حمله نیروهای دولتی سوریه به کمپ آوارگان در ادلب «۹ کشته و ده‌ها زخمی» بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جنگ در استان ادلب سوریه (عکس از آرشیو)
جنگ در استان ادلب سوریه (عکس از آرشیو)   -  Copyright  AP Photo

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که ۹ نفر از جمله سه کودک به دنبال حمله راکتی نیروهای دولتی به اردوگاه آوارگان در استان ادلب کشته شدند.

بنا به همین گزارش در حمله نیروهای دولتی ده‌ها نفر نیز مجروح شدند. این حمله راکتی علیه اردوگاه آوارگان در منطقه «کفر جالس» سحرگاه روز یکشنبه صورت گرفت. 

امدادگران و گروهی از ساکنان منطقه موفق شدند مجروحان این حمله را به بیمارستان منتقل کنند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که هفت نفر از قربانیان افراد غیرنظامی بودند و دو نفر دیگر نیز شناسایی نشده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه ۷۵ غیرنظامی بر اثر این حمله راکتی زخمی شدند. بنا به همین گزارش بیش از ۳۰ راکت به مناطق مختلف شهر ادلب از جمله اردوگاه آوارگان در «کفر جالس» پرتاب شد. 

گروه هیات تحریر الشام و متحدان آن در استان ادلب در واکنش به این حمله مواضع نیروهای دولتی را هدف گرفتند. این در حالی است که نیروهای دولتی در پاسخ بار دیگر مناطقی از استان ادلب را مورد هدف قرار دادند. 

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه حمله بامدادی نیروهای دولتی یک روز پس از کشته شدن پنج سرباز ارتش سوریه در حمله یکی از گروه‌های متحد هیات تحریر الشام به منطقه جنوب غربی ادلب صورت گرفت. 

گروه هیات تحریر الشام به همراه متحدانش کنترل حدود نیمی از استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حما، حلب و لاذقیه را در دست دارد. تخمین زده می‌شود که نیمی از سه میلیون نفر جمعیت استان ادلب را آوارگان تشکیل می‌دهند.