Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله نیروهای دولتی سوریه به کمپ آوارگان در ادلب «۹ کشته و ده‌ها زخمی» بر جای گذاشت

جنگ در استان ادلب سوریه (عکس از آرشیو)
جنگ در استان ادلب سوریه (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه ۷۵ غیرنظامی بر اثر این حمله راکتی زخمی شدند.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که ۹ نفر از جمله سه کودک به دنبال حمله راکتی نیروهای دولتی به اردوگاه آوارگان در استان ادلب کشته شدند.

بنا به همین گزارش در حمله نیروهای دولتی ده‌ها نفر نیز مجروح شدند. این حمله راکتی علیه اردوگاه آوارگان در منطقه «کفر جالس» سحرگاه روز یکشنبه صورت گرفت. 

امدادگران و گروهی از ساکنان منطقه موفق شدند مجروحان این حمله را به بیمارستان منتقل کنند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که هفت نفر از قربانیان افراد غیرنظامی بودند و دو نفر دیگر نیز شناسایی نشده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه ۷۵ غیرنظامی بر اثر این حمله راکتی زخمی شدند. بنا به همین گزارش بیش از ۳۰ راکت به مناطق مختلف شهر ادلب از جمله اردوگاه آوارگان در «کفر جالس» پرتاب شد. 

گروه هیات تحریر الشام و متحدان آن در استان ادلب در واکنش به این حمله مواضع نیروهای دولتی را هدف گرفتند. این در حالی است که نیروهای دولتی در پاسخ بار دیگر مناطقی از استان ادلب را مورد هدف قرار دادند. 

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه حمله بامدادی نیروهای دولتی یک روز پس از کشته شدن پنج سرباز ارتش سوریه در حمله یکی از گروه‌های متحد هیات تحریر الشام به منطقه جنوب غربی ادلب صورت گرفت. 

گروه هیات تحریر الشام به همراه متحدانش کنترل حدود نیمی از استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حما، حلب و لاذقیه را در دست دارد. تخمین زده می‌شود که نیمی از سه میلیون نفر جمعیت استان ادلب را آوارگان تشکیل می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستکم ۴ کشته در حملات هوایی به مناطق ساحلی و مرکزی سوریه؛ جنگنده های اسرائیلی «مواضع ایران» را زدند

احیای روابط حماس و سوریه پس از ۱۰ سال؛ بازگشت شبه نظامیان فلسطینی به «محور مقاومت» به رهبری ایران

عدم بررسی پرونده زنان و کودکان فرانسوی گرفتار در سوریه؛ دادگاه حقوق بشر فرانسه را محکوم کرد