دستکم ۴ کشته در حملات هوایی به مناطق ساحلی و مرکزی سوریه؛ جنگنده های اسرائیلی «مواضع ایران» را زدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس آرشیوی از حمله گذشته اسرائیل به لاذقیه
عکس آرشیوی از حمله گذشته اسرائیل به لاذقیه   -  کپی رایت  AP/AP

ارتش سوریه اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیلی در بامداد شنبه ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) به مناطق مرکزی و ساحلی منجر به کشته شدن چهار سرباز و زخمی شدن یک نفر شد.

رسانه‌ دولتی سوریه به نقل از یک مقام نظامی ناشناس سوری گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی که بر فراز دریای مدیترانه پرواز می‌کردند، موشک‌هایی را به سمت مواضع نظامی در سواحل و شهرهای مرکزی سوریه شلیک کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که صدای انفجار در استان ساحلی لاذقیه و همچنین مناطق حما و حمص در مرکز سوریه شنیده شد. این نهاد مستقر در لندن با این حال جزییات بیشتری ارائه نکرد. برخی از رسانه ها اخباری مبنی با انفجار در پایگاه نظامی متعلق به ایران در اطراف بندر لاذقیه منتشر کرده اند. از قرار معلوم چندین پایگاه نظامی متعلق به ارتش سوریه و سپاه قدس ایران هدف جنگنده های اسرائیلی بوده اند.

اسرائیل در سال‌های اخیر صدها حمله به اهدافی در بخش‌های تحت کنترل دولت سوریه انجام داده است اما به ندرت چنین عملیاتی را تایید یا مورد بحث قرار داده است.

با این حال این کشور گاهی اذعان می‌کند که پایگاه‌های گروه‌های شبه نظامی متحد ایران مانند حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهد.

اسرائیل در ۱۳ نوامبر نیز در حمله‌ای به مرکز سوریه پایگاه هوایی شعیرات را هدف قرار داد که در پی آن دو سرباز کشته شدند.