Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایران نایب قهرمان مسابقات جهانی کشتی شد؛ عموزاد دومین مدال طلا را به گردن انداخت

رحمان عموزاد، قهرمان کشتی جهان شد
رحمان عموزاد، قهرمان کشتی جهان شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم ملی ایران در پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در بلگراد صربستان در مجموع با کسب هفت مدال و ۱۴۰ امتیاز پایین‌تر از ایالات متحده آمریکا در جایگاه دوم قرار گرفت.

آگهی

دومین مدال طلای کاروان کشتی ایران در مسابقات جهانی بلگراد را یکشبه شب رحمان عموزاد نماینده شایسته تیم ملی به گردن انداخت.

رحمان عموزاد که به جهت سبک تهاجمی کشتی به او لقب «رحمان بی‌رحم» را داده‌اند با نمایشی چشمگیر موفق شد با اقتدار کامل حریف آمریکایی خود را از پیش رو بردارد و صاحب مدال زرین این مسابقات شود.

عموزاد برای قرار گرفتن بر سکوی نخست این مسابقات در فینال رقابت‌های وزن ۶۵ کیلوگرم دیاکو میهالیس، کشتی‌گیر آمریکایی را با نتیجه ۱۳ بر ۸ شکست داد.

شکست ناباورانه اطری و محمدیان

دیگر فینالیست تیم ملی کشتی ایران در شب پایانی مسابقات جهانی بلگراد رضا اطری بود که با عملکردی ضعیف و دور از انتظار مقابل حریفی از ژاپن شکست خورد.

نماینده تیم ملی کشتی ایران در فینال رقابت‌های وزن ۶۱ کیلوگرم پس از شکست سنگین ۱۰ به صفر مقابل ری هیگوچی از ژاپن به کسب مدال نقره قناعت کرد.

محمدحسین محمدیان، دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۴ یکشنبه شب برای کسب مدال برنز در رقابت‌های وزن ۹۷ کیلوگرم به روی تشک رفت اما ناکام بیرون آمد.

محمدیان که مسابقه را خوب شروع کرده بود در ادامه با از دست دادن تمرکز و گرفتار شدن در کمین حریف در نهایت ضربه فنی شد و از کسب مدال در این مسابقات باز ماند.

ایران نایب قهرمان شد

تیم ملی ایران در پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در بلگراد صربستان در مجموع با کسب هفت مدال و ۱۴۰ امتیاز پایین‌تر از ایالات متحده آمریکا در جایگاه دوم قرار گرفت و نایب قهرمان جهان شد.

تیم ملی کشتی ایران در این مسابقات دو مدال طلا توسط کامران قاسمپور و رحمان عموزاد بدست آورد در حالیکه رضا اطری، محمد نخودی و حسن یزدانی نیز کاروان ایران را صاحب سه مدال نقره کردند.

دو مدال برنز تیم ایران در مسابقات کشتی قهرمانی جهان بلگراد را امیر حسین زارع و یونس امامی برای این تیم کسب کردند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا به کشتی‌گیران ایرانی ویزا نداد، ایران از تیم کشتی آمریکا دعوت کرد

حسن یزدانی به عضویت کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی کشتی درآمد

روز باخت ایران در المپیک توکیو؛ حسن یزدانی شکست خورد و نقره گرفت