Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حسن یزدانی به عضویت کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی کشتی درآمد

حسن یزدانی
حسن یزدانی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قهرمان ایرانی، با رای کشتی‌گیران همه کشورهای حاضر در مسابقات قهرمانی جهان در نروژ برای ۴ سال به عضویت کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی کشتی در آمد.

آگهی

با رای کشتی‌گیران حاضر در رقابت‌های قهرمانی جهان اسلو، حسن یزدانی، به مدت ۴ سال به عضویت کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی، فیلا در آمد.

در این انتخابات که در جریان برگزاری مسابقات اسلو برگزار شد، قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم جهان با رای دیگر کشتی‌گیران به عضویت این کمیته در آمد. یزدانی که یکی از پرافتخارترین کشتی‌گیران ایرانی در تاریخ مسابقات جهانی و المپیک است، در بازی‌های اسلو موفق شد با شکست دیوید تیلر آمریکایی، به مدال طلا دست یابد.

فدراسیون کشتی ایران، برای این انتخابات حسن یزدانی را معرفی کرده بود که با اقبال کشتی‌گیران حاضر در این مسابقات رو به رو شد. با رای‌ کشتی‌گیران حاضر در مسابقات جهانی نروژ، حسن یزدانی به مدت چهار سال به عنوان عضو جدید کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد.

تاماس لورینچ فرنگی‌کار از کشور مجارستان، آرسن جلفالکیان فرنگی‌کار از ارمنستان، یویی سوساکی، کشتی‌گیر زن از ژاپن، جسیکا لاروس مک بین، کشتی‌گیر زن از استرالیا، بلیسینگ ابورودودو کشتی‌گیر زن از نیجریه و همچنین لمار لیسی آزادکار از کشور کاستاریکا، دیگر اعضای برگزیده برای حضور در این کمیسیون هستند.

کمیسیون ورزشکاران فیلا که از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده با هدف حفاظت از حقوق و منافع کشتی‌گیران راه‌اندازی شده است. پیش از این هم از ایران حمید سوریان و کمیل قاسمی عضو این کمیسیون بوده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران نایب قهرمان مسابقات جهانی کشتی شد؛ عموزاد دومین مدال طلا را به گردن انداخت

آمریکا به چهار عضو تیم ملی کشتی ایران ویزا نداد

جنجال پیرامون حضور زنان ورزشکار ایرانی بدون حجاب اجباری در مسابقات موی‌تای ازبکستان