حسن یزدانی به عضویت کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی کشتی درآمد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حسن یزدانی
حسن یزدانی   -  Copyright  AP Photo

با رای کشتی‌گیران حاضر در رقابت‌های قهرمانی جهان اسلو، حسن یزدانی، به مدت ۴ سال به عضویت کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی، فیلا در آمد.

در این انتخابات که در جریان برگزاری مسابقات اسلو برگزار شد، قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم جهان با رای دیگر کشتی‌گیران به عضویت این کمیته در آمد. یزدانی که یکی از پرافتخارترین کشتی‌گیران ایرانی در تاریخ مسابقات جهانی و المپیک است، در بازی‌های اسلو موفق شد با شکست دیوید تیلر آمریکایی، به مدال طلا دست یابد.

فدراسیون کشتی ایران، برای این انتخابات حسن یزدانی را معرفی کرده بود که با اقبال کشتی‌گیران حاضر در این مسابقات رو به رو شد. با رای‌ کشتی‌گیران حاضر در مسابقات جهانی نروژ، حسن یزدانی به مدت چهار سال به عنوان عضو جدید کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد.

تاماس لورینچ فرنگی‌کار از کشور مجارستان، آرسن جلفالکیان فرنگی‌کار از ارمنستان، یویی سوساکی، کشتی‌گیر زن از ژاپن، جسیکا لاروس مک بین، کشتی‌گیر زن از استرالیا، بلیسینگ ابورودودو کشتی‌گیر زن از نیجریه و همچنین لمار لیسی آزادکار از کشور کاستاریکا، دیگر اعضای برگزیده برای حضور در این کمیسیون هستند.

کمیسیون ورزشکاران فیلا که از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده با هدف حفاظت از حقوق و منافع کشتی‌گیران راه‌اندازی شده است. پیش از این هم از ایران حمید سوریان و کمیل قاسمی عضو این کمیسیون بوده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید