Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا به کشتی‌گیران ایرانی ویزا نداد، ایران از تیم کشتی آمریکا دعوت کرد

عکس زمینه: کشتی ایرج عباسی، و علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران
عکس زمینه: کشتی ایرج عباسی، و علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران روز ۱۳ دیماه گفته بود « مرگ بر آمریکا را باید در عمل نشان داد» آمریکا نیز به او ویزا نداد و سفر تیم ملی لغو شد.

آگهی

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران از لغو سفر تیم ملی کشتی به آمریکا خبر داد.

تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا قرار بود که روز بیست و سوم بهمن مسابقه‌ای دوستانه را در تگزاس برگزار کنند. آمریکا اما به علیرضا دبیر و برخی دیگر از اعضای تیم ایران ویزا نداد.

دبیر در نامه‌ ای به بومگارتنر رئیس فدراسیون کشتی آمریکا گفته است که بسیار متاسفم اعلام کنم که به دلیل عدم اعطای روادید به ۶ نفر از اعضای تیم، امکان حضور و شرکت در مسابقه دوستانه با آمریکا وجود ندارد.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید

حواشی مرتبط با سفر کشتی‌ گیران ایرانی به آمریکا از آنجایی شروع شد که علیرضا دبیر در یک گفتگوی تلویزیونی از شعار و گفتن «مرگ بر آمریکا» انتقاد کرده بود و خواستار عمل و التزام به این شعار شده بود. پس از این اظهارات بود که شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا با انتشار سخنان رئیس فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که سخنان ضد آمریکایی دبیر در حالی است که او مالک گرین کارت آمریکا [ مجوز اقامت ] است.

در واکنش به گزارش فاکس نیوز، علیرضا دبیر در اظهاراتی دیگر تاکید کرد که از آمریکا خوشش نمی‌آید و سالهاست که گرین کارت خود را پس داده است.

دبیر در نامه خود نوشته است :«تا این لحظه ویزای دو کشتی گیر، مربی تیم، سرپرست تیم، داور المپیکی فدراسیون و اینجانب صادر نشده. لذا چاره‌ای جز اعلام لغو سفر باقی نمانده است.»

فدراسیون کشتی آمریکا هنوز پاسخی به نامه علیرضا دبیر نداده است.

دبیر همچنین در نامه خود از برخود بد مقامات کنسولگری آمریکا خبر داده است و نوشته است که سرپرست تیم ملی ایران برای حدود پنج ساعت تحت «مصاحبه‌ای بازجویی گونه» قرار گرفته است.

دبیر در پایان نامه‌اش از تیم ملی آمریکاعوت کرد تا برای مسابقات دوستانه به ایران سفر کنند. دبیر در نامه خود نوشته است: «در اولین فرصت ممکن به ایران بیایید تا این دیدار دوستانه در ایران انجام شود. اطمینان می‌دهم که هموطنان کشتی دوست و میهمان‌‌نواز من، با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران نایب قهرمان مسابقات جهانی کشتی شد؛ عموزاد دومین مدال طلا را به گردن انداخت

پناهندگی ورزشکاران معلول در خارج، معضل تازه ورزش ایران

کشتی‌گیر اسرائیلی «مانع» دستیابی کریمی به مدال شد یا مسئولان ورزش ایران؟