Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

علیرضا دبیر: گرین‌کارت آمریکا را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نیامد

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران
علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران Copyright ایرنا
Copyright ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران درباره داشتن گرین‌کارت آمریکا که در روزهای اخیر حاشیه‌هایی ایجاد کرده است گفت که «هفت سال پیش گرین کارتم را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نیامد.»

آگهی

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران درباره داشتن گرین‌کارت آمریکا که در روزهای اخیر حاشیه‌هایی ایجاد کرده است گفت که «هفت سال پیش گرین کارتم را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نیامد.»

سایت فاکس‌نیوز آمریکا هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که علیرضا دبیر از ۲۰ سال پیش گرین‌کارت آمریکا را در اختیار دارد با این حال شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد. اخیرا ویدئویی از دبیر منتشر شده است که تاکید دارد که شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهد اما مهم است که این موضوع را در عمل نشان دهند.

این حواشی در حالی ایجاد شده است که تیم ملی کشتی ایران قرار است ۲۳ بهمن ماه به آمریکا برود و مسابقه‌ای دوستانه با تیم ملی این کشور داشته باشد. 

ما در المپیک سیدنی مانند بسیاری از ورزشکاران گرین کارت گرفتیم شاید درس بخوانیم. خیلی ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم
علیرضا دبیر

علیرضا دبیر امروز در یک نشست خبری درباره گرفتن گرین‌کارت آمریکا گفت: « ما در المپیک سیدنی مانند بسیاری از ورزشکاران گرین کارت گرفتیم شاید درس بخوانیم. خیلی ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می رود تا ویزا بگیرد؟ گرین کارت با تابعیت که قسم می خورند خیلی فرق دارد. من ۷ سال پیش آن را پس دادم اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند.»

عضو سابق تیم ملی کشتی ایران طبق خبری که ایسنا منتشر کرده است در نشست خبری امروز خود کپی پاسپورتش را بین خبرنگاران پخش کرد و گفت که : «نقدر بی عقل هستند که من را فیمیل (زن) نوشتند. دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ توضیح بده. همانجا هم از من سوال کردند چرا گربن کارت را باطل کردی که گفتم از کشورتان خوشم نیامد. از ایرانی های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه. یا می گویند من آنجا چه چیزهایی دارم. الان می گویم هر چه دارم برای آن ها. خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم.»

دبیر: از حتی به یک نفر ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم

وی افزود: «دیروز هم به سفارت آمریکا در دوبی و هم فدراسیون آن ها نامه محکمی نوشتم. یکی از همراهان ما را ۵ ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه‌های امنیتی گزارش دادم. اگر مسابقه دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است. اگر به یک نفر از کشتی گیران یا همراهان ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته به فاکس نیوز گفته بود: «قوانین صدور روادید آمریکا شامل اعضای تیم ملی ایران هم می‌شود و به این معناست که احتمال صادر نشدن ویزا برای تیم ملی کشتی ایران وجود دارد».

با این حال علیرضا دبیر در نشست امروز از آمریکایی‌ها برای حضور در تهران دعوت کرد و گفت: «همین جا اعلام می کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می دهیم. ما از این برخورد گله داریم. ما دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم. ما همه رفیق هستیم.»

این قهرمان المپیک درباره حواشی این سفر گفت که داستان از موضوع قاسم سلیمانی شروع شد. وی افزود: «حتما باز هم از او تعریف می کنم. این کار را با من می کنند تا ورزشکاران دیگر حرف نزنند. اگر عکس او را در اتاقم زدند حتما درباره او صحبت می کنم.»

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز هفته گذشته در واکنش به این گزارش فاکس نیوز در یک نشست خبری گفته بود: «نباید ورزش را سیاسی کرد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال لغو سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا

ایران با ۴ طلا و ۲ برنز نایب قهرمان رقابت‌های جهانی کشتی به میزبانی اسلو شد

کشتی‌گیر ایرانی در چند قدمی المپیک پاریس ۲۰۲۴؛ از پناهندگی در ایتالیا تا تمرین و آشپزی