Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکست طلسم‌‌ها برای کشتی ایران؛ حسن یزدانی و امیرحسین زارع قهرمان جهان شدند

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی قهرمان جهان شد
حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی قهرمان جهان شد Copyright AAMIR QURESHI/AFP
Copyright AAMIR QURESHI/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی توانست در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم دیوید تیلور آمریکایی را شکست دهد و مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلو نروژ را کسب کند.

آگهی

حسن یزدانی و امیرحسین زارع با شکست حریفان خود در فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهانی ضمن اینکه قهرمان جهان شدند دو اتفاق ویژه را نیز رقم زدند: حسن یزدانی توانست طلسم ناکامی مقابل حریف آمریکایی خود را بشکند و امیرحسین زارع نیز پس از ۳۲ سال ایران را برای دومین بار صاحب مدال طلای جهان در سنگین وزن کرد.

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی توانست در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم دیوید تیلور را شکست دهد و مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلو نروژ را کسب کند. 

وی در دیدار فینال توانست شش بر دو رقیب آمریکایی خود را شکست دهد و بر سکوی قهرمانی قرار گیرد. یزدانی در دور نخست این مسابقات استراحت کرد و سپس مقابل حریف قزاقستانی قرار گرفت و او را برد و سپس حریفی از پورتوریکو را پشت سر گذاشت. وی در نیمه نهایی حریف روس خود را شکست داد و به فینال رسید. 

حسن یزدانی پس از برد مقابل تیلور گفت: «من تمام تلاشم را کردم که تلخی مسابقات قبلی را بر طرف کنم و از این به بعد هم تمام تلاشم را می‌کنم تا دل مردم شاد شود.»

یزدانی در حالی به این پیروزی رسید که چندی پیش در بازی‌های المپیک توکیو در فینال از تیلور شکست خورده بود. او در کل چهار بار با تیلور مسابقه داده است که سه مسابقه را باخته بود و این نخستین پیروزی او مقابل حریف آمریکایی بود. 

امیرحسین زارع نیز در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم برابر گنو پتریاشویلی کشتی‌گیر گرجستانی با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی رسید و بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

او در این رقابت‌ها در دور نخست قرعه استراحت داشت و سپس حریفانی از بلاروس و آمریکا و ترکیه را پشت سر گذاشت و به فینال رقابت‌ها رسید.

پتریاشویلی حریف زارع در کارنامه خود سه طلای جهانی و یک نقره و یک برنز المپیک را دارد. 

در مسابقات دیگر رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که امروز با برگزاری مسابقات مقدماتی وزن‌های ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم آغاز شد علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی،محمد نخودی و کامران قاسم‌پور در وزن‌های ۵۷ ، ۶۵ و ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم فینالیست شدند.

علیرضا سرلک در مرحله نیمه‌نهایی توانست سلیمان آتلی از ترکیه را که در کارنامه‌اش مدال نقره و برنز جهان را دارد هفت بر چهار شکست دهد.

سرلک در فینال مسابقات جام جهانی اسلو نروژ باید برای کسب مدال طلا رو در روی حریف آمریکایی که مدال برنز المپیک را در اختیار دارد برود. این دیدار فردا برگزار می‌شود.

از سوی دیگر امیرمحمد یزدانی با شکست حریف قرقیزی خود در نیمه نهایی توانست به فینال راه یابد. این پیروزی در حالی رقم خورد که وی تا ثانیه‌های پایانی از علی بیک عثمانف عقب بود اما در نهایت با نتیجه پنج بر چهار به پیروزی رسید. حریف فینال یزدانی زاگیر شاخیف روس است.

محمد نخودی نیز پس از شکست حریفانی از ایتالیا، ارمنستان، فرانسه و گرجستان فینالیست شد.

نخودی در فینال باید با جردن باروز آمریکایی مبارزه کند.

کامران قاسم‌پور نیز پس از شکست حریفانی از اوکراین، گرجستان در دیدار نیمه نهایی رو در روی جی‌دن کاکس، قهرمان جهان از آمریکا قرار گرفت. وی به دلیل اخطار کمتر در دیداری که سه بر سه به پایان رسیده بود برنده اعلام شد و در فینال باید به مصاف رقیب روس برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسن یزدانی با شکست مقابل دیوید تیلور آمریکایی به مدال نقره جهان دست یافت

ایران با ۴ طلا و ۲ برنز نایب قهرمان رقابت‌های جهانی کشتی به میزبانی اسلو شد

انصراف ایران از جام جهانی کشتی آزاد؛ اتحادیه جهانی کشتی ایران را ریگی در کفش خود خواند