دو فلسطینی و یک افسر اسرائیلی در جریان تیراندازی در کرانه باختری کشته شدند

سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن
سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن Copyright Mahmoud Illean/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Mahmoud Illean/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای امنیتی اسرائیل روز چهارشنبه و در آستانه برگزاری دیدار فوتبال میان مکابی حیفا و پاری‌سن‌ژرمن، پست‌های بازرسی در شمال این کشور و مناطق اشغالی را به شدت افزایش داده‌اند.

آگهی

وزرات بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی و ارتش اسرائیل اعلام کردند که صبح چهارشنبه ۱۴ سپتامبر و در جریان تیراندازی در نزدیک یک ورودی شهر جنین، دو فلسطینی و یک افسر اسرائیلی کشته شدند. 

در ماه‌های گذشته درگیری‌های مسلحانه میان سازمان‌های شبه‌نظامی فلسطینی با ارتش اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری به‌شدت افزایش یافته است. 

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد یک افسر در جریان تبادل آتش با دو مظنون فلسطینی در ورود جلمه در نزدیکی شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری جان خود را از دست داده است.

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان هم کشته شدن دو شهروند فلسطینی در جریان همین حادثه را تائید کرد. 

خبرگزاری فلسطین (وفا) گزارش کرد احمد ایمن ابراهیم عبد ۲۳ ساله و عبدالرحمن هانی صبحی ۲۲ ساله، در این درگیری جان باخته‌اند. ارتش اسرائیل هنوز نام افسر کشته شده را اعلام نکرده است. 

خشونت‌ها در مناطق اشغالی کرانه باختری از ۷ ماه پیش و در پی حملات بی‌سابقه علیه شهروندان و نظامیان اسرائیلی بالا گرفت. در جریان این حملات که داعش مسئولیت آن‌ها را بر عهده گرفت مجموعا ۱۹ اسرائیلی کشته شدند. ارتش اسرائیل در پاسخ به این حملات، بارها به نابلس و جنین یورش برده و به‌ویژه شبه‌نظامیان جهاد اسلامی را هدف قرار می‌دهد. 

به‌گفته آویو کوخاوی، فرمانده ارتش اسرائیل، در جریان عملیات ماه‌های اخیر علیه مواضع شبه‌نظامیان فلسطینی در کرانه باختری، ده‌ها نفر کشته و بیش از ۱۵۰۰ نفر بازداشت شده اند.

نیروهای امنیتی اسرائیل روز چهارشنبه و در آستانه برگزاری دیدار فوتبال میان مکابی حیفا و پاری‌سن‌ژرمن، پست‌های بازرسی در شمال این کشور و مناطق اشغالی را به شدت افزایش داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل محدودیت‌های سفر و زندگی عاشقانه اتباع خارجی در کرانه باختری را بازبینی کرد

واشنگتن از خانواده خبرنگار فلسطینی-آمریکایی کشته شده در کرانه باختری دلجویی کرد

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد