Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تنها خانه فلسطینی روستایی اشغال شده در محاصره دوربین و حصار‌های ۸ متری اسرائیل

خانه خانواده غریب محصور در حصارهایی به بلندای ۸ متر
خانه خانواده غریب محصور در حصارهایی به بلندای ۸ متر Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حصارهای فلزی به ارتفاع هشت متر خانه خانواده «سعادت غریب» را در کرانه باختری اشغالی احاطه کرده است. آنها برای رسیدن به خانه‌شان باید از چندین گیت‌ بازرسی عبور کنند.

آگهی

حصارهای فلزی به ارتفاع هشت متر خانه خانواده «سعادت غریب» را در کرانه باختری اشغالی احاطه کرده است. آنها برای رسیدن به خانه‌شان باید از چندین گیت‌ بازرسی عبور کنند. این گیت‌ها از راه دور توسط نیروهای امنیتی اسرائیل کنترل می‌شوند. از زمانی که اسرائیل این سرزمین را در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ تصرف کرد، یک شهرک یهودی‌نشین در زمین‌های اطراف آن ایجاد کرده است. در میان خانه‌های یهودیان حالا تنها بنای یک طبقه خانواده غریب در حاشیه روستای فلسطینی بیت ایجزا خودنمایی می‌کند. 

غریب با تعبیه برزنت‌های آبی تلاش کرده تا از خانه خود در شهرک یهودی نشین «گیوْعُون هاخاداشا» (به عربی: جبعون هحدشا)  حفاظت کند.

AFP
تعبیه برزنت‌ها برای کاهش آزارهاAFP

او درباره دلایل نصب این برزنت‌ها می‌گوید: «این کار را کردم تا بچه‌ها بتوانند بدون آزار و اذیت شهرک‌نشینان مشغول بازی شوند.»

توصیه غریب به فرزندانش این است که در فلسطین بمانند به امید روزی که اشغال پایان یابد.

آوی زیپوری ساکن شهرک یهودی‌نشین مجاور خانه خانواده آقای غریب است. او می‌گوید: «نمی‌خواستیم خانه او را خراب کنیم، او در قلمرو ماست و هیچ طرح جایگزینی را هم نمی‌پذیرد، نه پول بیشتر و نه زمین دیگری را. به همین خاطر مجبور شدیم به ادامه حصارکشی‌ها روی بیاوریم. خانه او در داخل منطقه‌ای است که به عنوان زمین یهودی‌ها اعلام شده است.»

AFP
رفت و آمد آن توسط این دوربین‌ها چک می‌شودAFP

آقای غریب میلی به ترک اینجا ندارد. خانه‌اش در لابه‌لای حصارها و گیت‌ها محصور است. با این حال او امیدوار است که «اشغال» روزی پایان یابد و آنها بتوانند آزادانه به زندگی خود در سرزمین‌های فلسطینی ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از امید رنگ‌باخته به صلح تا بهبود شرایط اقتصادی؛ انتظار فلسطینی‌ها از سفر بایدن چیست؟

واشنگتن از خانواده خبرنگار فلسطینی-آمریکایی کشته شده در کرانه باختری دلجویی کرد

دولت اسرائیل مخفیانه میلیون‌ها دلار به کانون‌های شهرک‌سازی غیرمجاز در کرانه باختری سرازیر می‌کند