Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائيل دو فلسطینی را به ضرب گلوله از پا در آورد

نیروهای نظامی اسرائيلی
نیروهای نظامی اسرائيلی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اسرائيل و همچنین یک فرد غیرنظامی اسرائيلی با شلیک گلوله دو فلسطینی را در دو منطقه متفاوت از کرانه باختری به قتل رساندند.

آگهی

ساعاتی پس از دستگیری دو فلسطینی مظنون به قتل سه اسرائيلی، ارتش اسرائيل اعلام کرد که در حوادثی جداگانه دو فلسطینی را که یکی از آنها نوجوان بوده را در کرانه باختری کشته است. 

این تازه‌ترین روند خشونت آمیزی است که در هفته‌های گذشته میان فلسطینیان و اسرائيلی‌ها رخ داده و به کشته شدن دست‌کم ۱۸ اسرائيلی و ۳۰ فلسطینی انجامیده است. 

ارتش اسرائیل اعلام کرد که سربازان اسرائیلی روز یکشنبه ۹ مه، یک فلسطینی را در نزدیکی دیوار کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند و همچنین یک فلسطینی دیگر که تلاش داشت با چاقو به اسرائيلی‌های یک شهرک یهودی حمله کند از سوی یک غیرنظامی اسرائيلی به قتل رسیده است. 

این حوادث، ساعاتی پس از آن رخ داد که نیروهای اسرائیلی دو فلسطینی را به ظن ورود مخفیانه به شهر یهودی العاد و کشتن سه اسرائيلی، دستگیر کرده بودند. 

اسرائيل می‌گوید فردی که در نزدیکی کرانه باختری با گلوله کشته شده، قصد داشته به صورت غیرقانونی از حصار امنیتی که اسرائيلی‌ها بین خود و فلسطینیان ایجاد کرده‌اند عبور کند. 

سخنگوی ارتش اسرائيل اعلام کرده که سربازان او برای متوقف کردن فرد مظنون از «روش‌های عملیاتی استاندارد و مرسوم» استفاده کرده‌اند. وزارت بهداشت تشکیلات فلسطینی مرگ این جوان را تایید کرده است. 

ساعاتی بعد ارتش اسرائيل اعلام کرد که یک غیرنظامی اسرائيلی به یک فلسطینی که با چاقو قصد حمله به یهودیان را داشته شلیک کرده است. این اتفاق که در شهرک تکوا در کرانه باختری رخ داده به مرگ نوجوان ۱۷ ساله فلسطینی انجامید. 

این تنش‌ها بعد از آن شکل می‌گیرد که روز پنجشنبه در حمله چند فلسطینی ۳ نفر در شهر العاد اسرائيل کشته شده بودند. ارتش اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که دو مرد مظنون این حملات را دستگیر کرده است. اسرائيل می‌گوید این افراد روستایی و ساکن منطقه‌ای نزدیک به شهر جنین فلسطین در کرانه باختری هستند. 

تنش‌ها میان فلسطینیان و اسرائيلی‌ها از ماه مارس شدت گرفته و ۱۸ اسرائيلی از جمله سه افسر پلیس و یک محافظ امنیتی در حملاتی که بیشتر در کرانه باختری رخ داده کشته شده‌اند. نیروهای اسرائيلی از ابتدای سال جاری میلادی دست‌کم ۴۲ فلسطینی را که در بین آنها افراد غیرنظامی نیز بوده‌اند از پا درآورده‌اند. 

حماس حملات در شهر العاد را پاسخی به اقدامات اسرائيل دانسته و از آنها حمایت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ماه گذشته فلسطینی‌ها و پلیس اسرائيل بارها در مسجد الاقصی با یکدیگر درگیر شدند و بر میزان تنش‌ها در این مکان مذهبی برای مسلمانان و یهودیان افزوده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائيل مواضع وابسته به حزب‌الله لبنان در شمال سوریه را گلوله‌باران کرد

درگیری شدید در مسجد‌الاقصی؛ ده‌ها فلسطینی مجروح شدند

تصاویری از بیت‌المقدس؛ پلیس اسرائیل فلسطینی‌های معترض به توسعۀ شهرک‌های یهودیان را پراکند