Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بوداپست: ۸۲۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد مجارستان شده‌اند

ورود مهاجران به مجارستان
ورود مهاجران به مجارستان Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با ادامه تهاجم روسیه به اکران، مقامات مجارستان از افزایش روز افزون ورود مهاجران از مرز شرقی این کشور و ورود روزانه ۱۰هزار پناهجوی اوکراینی به مجارستان خبر دادند

آگهی

اداره مرکزی پلیس مجارستان می‌گوید روز پنجشنبه ۱۱ اوت، ۷۵۵۸ پناهجوی اوکراینی مستقیما و ۸۱۹۳ نفر از طریق مرز رومانی وارد مجارستان شدند.

براساس اعلام پلیس مجارستان روز چهارشنبه نیز ۱۲هزار نفر از پناهجویان اوکراینی وارد مجارستان شدند که از این میان ۶۶۳۴ نفر مستقیما و ۵۷۲۶ نفر از طریق مرز رومانی وارد این کشور شدند.

مقامات در بوداپست، پایتخت، در ماه ژوئیه و با تداوم حملات روسیه در اکراین اعلام کردند که شمار مهاجرانی که از مرزهای شرقی وارد این کشور می‌شوند افزایش یافته و با ورود ۱۰ هزار پناهجو در روز به ۸۲۰ هزار نفر رسیده است.   

اروپا در ماه‌های اخیر به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و وضع تحریم‌ها علیه روسیه با چالش‌هایی از جمله تورم مواجه بوده است. 

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، می‌گوید: «بحران مهاجران در حال تشدید است و مجارستان همزمان از طریق مرزهای جنوبی و شرقی تحت فشار سیل ورود مهاجران است و اغلب مهاجران پرخاش‌جو و خشن بوده‌اند.»

از سوی دیگر، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در ۵ ژوئیه از ایجاد نهاد جدید حفاظت از مرزها در نیروی پلیس مجارستان برای تضمین امنیت مرزهای کشورش خبر داد.

وی با تاکید بر این که دستور ایجاد این نهاد را به ساندور پینتر، وزیر کشور مجارستان داده است، اضافه کرد: «چنین اقدامی در نتیجه افزایش ورود مهاجران به مجارستان صورت گرفته است».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته اوربان، این نهاد حفاظتی در داخل پلیس فعالیت خواهد کرد، اما متشکل از پلیس یا سربازان نخواهد بود و منحصراً با حفاظت از مرزها سر و کار خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی غلط بارش باران مدیران سازمان هواشناسی مجارستان را از کار بیکار کرد

سخنان نخست‌وزیر مجارستان علیه مسلمانان بوسنی جنجال برانگیز شد

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد