Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه ۵۱ زن و کودک وابسته به گروه‌های تروریستی را از اردوگاه‌های سوریه بازگرداند

کمپ خانواده‌های عضو داعش در شمال سوریه
کمپ خانواده‌های عضو داعش در شمال سوریه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان ضدتروریسم فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که فرانسه ۱۶ زن مظنون به تروریست بودن و ۳۵ کودک ساکن در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه را به کشور بازگردانده است.

آگهی

دادستان ضدتروریسم فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که فرانسه ۱۶ زن مظنون به تروریست بودن و ۳۵ کودک ساکن در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه را به کشور بازگردانده است.

دادستان اعلام کرد: «این زنان بین ۲۲ تا ۳۹ سال سن دارند و همگی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.»

چهارده نفر از این زنان شهروند فرانسه و دو نفر دیگرشان، مادر فرزندانی بودند که شهروندی فرانسه را داشتند. بیشتر کودکان به همراه مادرانشان به کشور بازگردانده شدند، اما هفت نفر از این کودکان در شرایطی پیدا شدند که بدون سرپرست بودند و به تنهایی در کمپ‌ها زندگی می‌کردند.

در طول بیش از یک دهه جنگ داخلی در سوریه، این کشور به پناهگاهی برای گروه‌ جهادی دولت اسلامی (داعش) تبدیل شد. بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ میلادی بیشتر مناطق سوریه و عراق تحت کنترل گروه خلافت اسلامی بود و این گروه، مردان و زنانی را از مناطقی در اروپا به عنوان جنگجو یا همسر جهادگران، به استخدام خود درمی‌آورد.

کشورهای اروپایی سال‌هاست درگیر این چالش هستند که با آن دسته از شهروندان خود که در جریان جنگ داخلی سوریه به این کشور رفته و به گرووهای تندرو ملحق شده‌اند، چه کنند؛ بویژه زنانی که پس از شکست شبه‌‌نظامیان در سال ۲۰۱۷ میلادی به اردوگاه‌های آوارگان منتقل شده‌اند.

جنگ سوریه با تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه بشار اسد، رئیس جمهور این کشور در مارس ۲۰۱۱ آغاز شد و رفته رفته به یک درگیری چندجانبه و طولانی تبدیل گردید و درنهایت پای قدرت‌های جهانی را نیز به این منطقه باز کرد.

این نبردها چند سالی است که فروکش کرده ولی خشونت‌ها و مصائب این جنگ هنوز ادامه دارد، بطوری که میلیون‌ها نفر بخاطر این درگیری‌ها چه در داخل مرزهای سوریه و چه در کشورهای همسایه آواره هستند. دفتر حقوق بشر سازمان ملل ماه گذشته اعلام کرد که بیش از ۳۰۶ هزار غیرنظامی در جریان درگیری‌های سوریه کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع وبا در سوریه ۷ قربانی بر جای گذاشته است؛ هشدار نسبت به گسترش بیماری در منطقه

پناهجویان سوری با اجرای سنت فولکلور «عراضه» در اردن کسب درآمد می‌کنند

درخواست ۱۸ سال زندان برای شهروند فرانسوی به دلیل پیوستن به داعش در سوریه