Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست ۱۸ سال زندان برای شهروند فرانسوی به دلیل پیوستن به داعش در سوریه

عکس آرشیوی از دستگیری یک نیروی مظنون به عضویت در شبکه‌های «جهادی» در فرانسه
عکس آرشیوی از دستگیری یک نیروی مظنون به عضویت در شبکه‌های «جهادی» در فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیفر دادگاه به دلیل اقامت «بسیار طولانی» در سوریه و ظن برخورداری مستمر از دیدگاه ایدئولوژیک نزدیک به تفکر افراط‌گرایانه اسلامی موسوم به «تفکر جهادی» علیه عمار فلوکی درخواست شده است.

آگهی

دادگاهی در پاریس یک شهروند فرانسوی را به دلیل پیوستن به داعش در سال ۲۰۱۳ مظنون به داشتن عقاید افراط‌گرایانه اسلامی دانست و برای او ۱۸ سال حبس درخواست کرد.

این کیفرخواست آنگونه که خبرگزاری فرانسه در گزارش خود آورده به دلیل اقامت «بسیار طولانی» در سوریه و ظن برخورداری مستمر از دیدگاه ایدئولوژیک نزدیک به تفکر افراط‌گرایانه اسلامی موسوم به «تفکر جهادی» علیه شهروندی با هویت عمار فلوکی درخواست شده است.

کارولین گودونش، نماینده دادستان دادگاه ویژه رسیدگی کننده به این پرونده در کیفرخواست خود آورده است: «عمار فلوکی حتی یک لحظه هم به صورت خودجوش تعهد خود را (به این تفکر) منکر نشده و زیر سوال نبرده است.

نماینده دادسرای ملی مبارزه با تروریسم نیز در جریان دادگاه خواستار آن شد که مجازات درخواست شده علیه این شهروند مظنون به دارای گرایش رادیکال اسلامی با یک دوره امنیتی ۱۲ ساله همراه باشد.

فرد مظنون در این پرونده ۳۱ ساله و از اهالی «ویلنوو داسک» از مناطق شمالی فرانسه است و دادگاه رسیدگی به اتهامات وی به ظن ارتباط و مشارکت با «جنایات تروریستی» از روز دوشنبه آغاز شده است.

وی که انتظار می‌رود با مجازات حداکثر ۳۰ سال حبس جنایی روبرو شود سپتامبر سال ۲۰۱۳ به همراه سه تن از دوستان ساکن در محل زندگی خود برای پیوستن به صفوف جبهه نصرت، از گروه‌های «جهادی» وابسته به القاعده عازم شده بود.

این شهروند فرانسوی در سخنان خود پیش از صدور کیفرخواست تاکید کرد که پایان سال ۲۰۱۴ در پی جراحت شدید، مبارزه را کنار گذشته و به یک مدرسه قرآنی واقع در «درکوش» منطقه‌ای در نزدیکی مرز ترکیه عزیمت کرده است.

این سخنان دادگاه را قانع نکرد و دادستان‌ها برای رد چنین ادعایی این استدلال را مطرح کردند که جبهه نصرت زمانی که جنگ با شدت در منطقه جریان داشت هرگز از نیرویی که قادر است سه سال برای آنها بجنگد چشم پوشی نمی‌کردند.

عمار فلوکی پاییز ۲۰۱۷ پس از عبور از مرز سوریه توسط مقامات ترکیه شناسایی، رهگیری و بازداشت شد؛ وی پس از چند ماه بازداشت در ترکیه ماه مه سال ۲۰۱۸ به فرانسه استرداد شد و در این کشور با تشکیل پرونده‌ای قضایی علیه بار دیگر در بازداشت قرار گرفت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه ۵۱ زن و کودک وابسته به گروه‌های تروریستی را از اردوگاه‌های سوریه بازگرداند

حمله کونگسبر؛ پلیس نروژ مهاجم تیرو کماندار را به‌ظن گرایش به اسلام‌گرایی افراطی شناسایی کرده بود

دادگاه پاریس حکم جلب بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را تایید کرد